Nowa atrakcja turystyczna? "Brytyjska wersja Wielkiego Kanionu"

W popularnym wśród podróżników serwisie TripAdvisor w jednym z zestawień "50 najpopularniejszych atrakcji turystycznych" pojawiła się nowość. To obiekt nazwany "brytyjską wersją Wielkiego Kanionu". Ale wcale nie jest tym, czym może się wydawać.

W popularnym wśród podróżników serwisie TripAdvisor w jednym z zestawień "50 najpopularniejszych atrakcji turystycznych" pojawiła się nowość. To obiekt nazwany "brytyjską wersją Wielkiego Kanionu". Ale wcale nie jest tym, czym może się wydawać.
Mieszkańcy widocznego na zdjęciu miasta Totnes dodali w serwisie TripAdvisor zaskakującą "atrakcję turystyczną". Zdj. ilustracyjne. /Bill Boaden, CC BY-SA 2.0 DEED /Wikimedia

Wielki Kanion w Stanach Zjednoczonych przyciąga tłumy odwiedzających. Przełom rzeki Kolorado przez Płaskowyż Kolorado zachwyca i fascynuje - i nic dziwnego, to w końcu największy przełom rzeki na świecie, w dodatku niezwykle malowniczy. 

Niedawno w serwisie TripAdvisor w zestawieniu "top 50 atrakcji" jednego z brytyjskich miast - Totnes - pojawiło się natomiast miejsce, które nazwano "brytyjską wersją Wielkiego Kanionu". W tym przypadku nie jest to jednak przełom rzeki, ani nawet żadna wielka formacja. O co więc chodzi?

Zaskakujące miejsce w zestawieniu najlepszych atrakcji w TripAdvisor

TripAdvisor to popularne wśród turystów źródło zasięgania opinii o rozmaitych miejscach podróży, a także serwis, w którym sami mogą podzielić się uwagami i poradami dotyczącymi podróżowania. Są tam standardowe opcje oceny danej atrakcji, a także fora dla podróżników, dostępne w różnych językach.

Reklama

Serwis może się pochwalić odwiedzinami setek milionów internautów każdego miesiąca (wg. Statista tylko w marcu 2024 r. było to ~176 milionów użytkowników). W dodatku każdy zarejestrowany użytkownik może samodzielnie dodawać nowe obiekty. Ludzie chętnie z tego korzystają. Niekiedy kończy się to zaskakującymi nowymi atrakcjami - tak jak w przypadku "brytyjskiej wersji Wielkiego Kanionu" w Totnes.

"Brytyjska wersja Wielkiego Kanionu" na TripAdvisor. Co to za obiekt?

Czym jest ten obiekt? Otóż to szumnie określane miejsce nie jest żadnym kanionem, ani nawet nie jest wielkie - no, chociaż zależy, jak na to patrzeć. Dla mieszkańców Totnes, miasteczka w hrabstwie Devon, obiekt był w sumie spory - a w zasadzie był po prostu sporym problemem, z którym ciężko im było sobie poradzić.

"Brytyjska wersja Wielkiego Kanionu" to bowiem... dziura w jezdni. Ponieważ mieszkańcy Totnes nie mogli się doczekać załatania jej przez władze miasta, postanowili zorganizować nietypową kampanię właśnie w postaci umieszczenia tej skazy na drogach Totnes na liście najlepszych atrakcji miasteczka w serwisie TripAdvisor. "Dziura przed Morrisons w Totnes" - "brytyjski Wielki Kanion" stała się więc niechlubną wizytówką miasta, co miało według mieszkańców skłonić władze do działania. Co z tego wynikło?

Fantastyczne opinie na temat angielskiej "atrakcji". Warto jechać do Totnes!

Rzeczywiście, zamieszczenie dziury w tak popularnym serwisie i okraszenie jej opiniami w postaci: "Widziałem kaniony na całym świecie i jak dotąd to jest mój ulubiony! Wspaniały dzień, przyjdę ponownie. Pobliska kawiarnia Morrisons jest w porządku i dostępny jest parking", albo: "Zabrałem tu grupę przyjaciół na jeden dzień. To był widok, który warto było zobaczyć. Arizona ma Wielki Kanion, Australia Uluru, Zambia ma Wodospady Wiktorii, a Totnes wielką dziurę przy barze Morrisons" przyniosło efekty. Jednak nie tak, jakby oczekiwali tego mieszkańcy miasteczka.

Władze faktycznie załatały dziurę w odpowiedzi na tę akcję, jednak zrobiły to, jak twierdzą mieszkańcy "niechlujnie i tanio", marnując tylko fundusze podatników. Z tego względu zwrócili się do rady o to, aby poprawili "naprawę". Atrakcja w postaci "dziury przed barem Morrisons", czy "brytyjskiej wersji Wielkiego Kanionu" została w związku z załataniem drogi usunięta z serwisu TripAdvisor, jednak i tak warto przemyśleć wizytę w Totnes - miasteczko jest bowiem nie tylko urocze i bogate w atrakcyjne miejsca, np. malowniczą rzekę Dart oraz zamek, ale jak widać także pełne zaradnych osób z poczuciem humoru.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | atrakcje tursytyczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy