Nowe loty z Krakowa. Polecimy na Bliski Wschód

Port lotniczy Kraków-Balice już niedługo zyska nowe połączenie. Chodzi o dość egzotyczny, choć wcale nie tak odległy kraj. Już od przyszłego miesiąca pasażerowie będą mogli polecieć ze stolicy woj. małopolskiego do jednego z bliskowschodnich państw. I nie chodzi tu o Egipt.

Nowe loty prosto z Krakowa

Krakowski port lotniczy zyska wkrótce zupełnie nowe połączenie, które z pewnością was zaskoczy. Linie lotnicze Jazeera Airways ogłosiły, że do siatki swoich połączeń dodają lot Kraków-Kuwejt. Już w czerwcu rozpoczną się loty, dzięki którym polecimy do kolejnego bliskowschodniego państwa z Krakowa. Kolejnego, bo do oferty zostały dodane również loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które są obsługiwane przez Air Arabia.

Co wiemy o lotach z Krakowa do Kuwejtu? Sprawdźmy.

Loty z Krakowa do Kuwejtu - informacje i ceny

Loty z lotniska Kraków-Balice do Kuwejtu będą odbywać się dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki na pokładzie samolotu Airbus A320. Pierwszy lot zaplanowano na 11 czerwca, zatem rotacja rozpocznie się już praktycznie za miesiąc. Sama podróż nie potrwa długo. Lot z Krakowa do Kuwejtu trwać będzie 4 godziny i 40 minut - rozpocznie się o 13:15, a na miejscu będziemy o 18:55 czasu lokalnego. Powrót odbędzie się o 8:30 rano, a samolot w Krakowie zamelduje się o 12:30.

Reklama

Obecnie w systemie przewoźnika pojawiły się bilety na tylko kilka rotacji. Ich ceny prezentują się mniej więcej podobnie - przykładowy lot we wtorek i powrót po tygodniu to koszt 263,70 euro + 292,80 euro. Łącznie lot w obie strony kosztuje 556,50 euro, czyli nieco ponad 2400 złotych. Nie jest to mało, a warto wspomnieć, że Jazeera Airways to kuwejcki budżetowy przewoźnik. Cóż, to spora kwota za wcale nie tak długi lot.

Czy warto lecieć?

Zestawienie ceny 2400 złotych i określenia "tani przewoźnik" nieszczególnie zachęca. Z drugiej strony to jedyny bezpośredni lot do Kuwejtu z Polski, który będzie dostępny. Jeżeli akurat ten kraj znalazł się na waszej liście marzeń, to cena okaże się możliwa do przełknięcia. 

A sam Kuwejt odwiedzić warto, zwłaszcza gdy lubicie państwa położone na Bliskim Wschodzie, ich kulturę czy jedzenie. Symbolem stolicy kraju (miasta Kuwejt) z pewnością są charakterystyczne dwie wieże, które zapraszają do umieszczonych wewnątrz restauracji i nie tylko. Poza tym w mieście znajdziemy choćby Wielki Meczet (mieści do 10 000 osób), pałace Emira czy sztucznie stworzoną wyspę. 

Polecamy na Antyweb: Straciłeś telefon z mObywatelem? O tym koniecznie pamiętaj

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kuwejt | Kraków | linie lotnicze | Airbus A320 | Bliski Wschód | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy