Reklama

Odpręż się we włoskiej mikrokabinie u podnóża Alp!

U podnóża włoskich Alp wybudowano ciekawy mini-domek, który pozwala na spędzenie nocy w łóżku, lecz jednocześnie pod gołym niebem. Idealny sposób na wypoczynek?

Na wzgórzach Garessio w północnych Włoszech powstał kompleks mini budynków wypoczynkowych, propagujących spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jednym z nich jest GlamBOX, domek stworzony w większości z drewna, dzięki czemu stał się fuzją tradycyjnej architektury rustykalnej z innowacyjnym glampingiem. Co więcej, wyjątkowy design zapewnia gościom możliwość spania na świeżym powietrzu pod gwiazdami, nie rezygnując z komfortu.

Za projekt odpowiada włoska firma architektoniczna Selucente, które nazwała swój mały budynek wypoczynkowy GlamBOX. Pojedynczy domek zajmuje powierzchnię 15 metrów kwadratowych. Maleńka kabina jest zbudowana z drewna lokalnego kasztanowca i jest nieco uniesiona nad ziemię na dużym, drewnianym pokładzie. Budynki charakteryzują wysokie jak ściana, szklane drzwi.

Reklama

Środek kabiny uderza minimalistycznym i schludnym wystrojem. Projekt rozciąga się na dwóch poziomach, zapewniając zakwaterowanie dla maksymalnie czterech osób. Na parterze znajduje się otwarta przestrzeń połączona z salonem i sypialnią, mały gabinet oraz prywatna łazienka. Główne łóżko na kółkach jest centralnym punktem kabiny, dając gościom możliwość wywiezienia go bezpośrednio na sąsiedni taras i spania bezpośrednio pod gołym niebem. Po czarnej, metalowej drabinie można dostać się do podwyższonej antresoli, oferującej dodatkowe miejsce do spania z dwoma pojedynczymi łóżkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by górna przestrzeń została wykorzystana do relaksu.

GlamBOX został postawiony w malowniczej okolicy włoskiego Garessio. Goście są zachęcani do pieszych i rowerowych wycieczek po pobliskich lasach i łąkach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy