Opalała się topless na pomniku wojennym. Dostała zakaz wstępu do miasta

Przykładów nieodpowiedzialnego zachowania turystów w popularnych i obleganych przez setki ludzi miejscach zdaje się być coraz więcej. Niedawno w Wenecji przyłapano 30-letnią kobietę na opalaniu się całkowicie topless na pomniku wojennym na nabrzeżu. Została ona wydalona z miasta z zakazem wstępu i wystawiono jej mandat na kwotę w przeliczeniu ponad 2000 złotych.

30-letnia turystka z Czech została wyrzucona z Wenecji po tym, jak przyłapano ją na opalaniu się topless na pomniku wojennym na miejskim nabrzeżu.

Jak się okazało, kobieta wcześniej wskoczyła do lodowatych wód laguny, aby popływać, a następnie całkowicie nago postanowiła zapozować do zdjęć na tle monumentu upamiętniającego poległych w wojnie włoskich partyzantów.

Kobiecie nakazano niezwłocznie opuścić miasto i zakazano wstępu na 48 godzin. Ponadto wystawiono jej sowity mandat na łączną kwotę 450 euro (350 euro w związku z opalaniem topless i 100 euro w związku z wydaleniem z miasta). Niewinna przygoda kosztowała obywatelkę Czech w przeliczeniu ponad 2000 złotych.

Reklama

Jak się okazało, kobieta nie była sama. Przebywała na monumencie razem z chłopakiem i inną kobietą. Podczas reakcji policji byli oni kompletnie zdziwieni, że ich zachowanie sprawia jakikolwiek problem. Według relacji funkcjonariuszy, Czeszka leżała na pomniku, udając martwego partyzanta i pozując w ten sposób do zdjęcia.

Niestety, podobnych zachowań turystów w Wenecji nie brakuje. Zaledwie tydzień przed incydentem inny mężczyzna rozebrał się i zanurkował w Canale Grande. W zeszłym roku szkocki turysta został wydalony z miasta za pływanie pod mostem Accademia pod wpływem alkoholu.

W 2019 roku niemiecka para zapragnęła zrobić sobie kawę na kuchence turystycznej pod mostem Rialto - za to wykroczenie także wyrzucono ich za bramki Wenecji.

Miasto będące mekką turystyczną boryka się z overtourismem. Turystów jest już za dużo, co negatywnie wpływa na ekosystem, strukturę demograficzną populacji, wysokie ceny, a także przysparza wiele problemów z niesfornymi podróżnymi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wenecja | Topless
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama