Oto najcichsza podniebna taksówka na świecie. Zobacz jej testy w NASA [WIDEO]

NASA nie zajmuje się tylko misjami kosmicznymi. Agencja nie ustaje w swoich wysiłkach budowy iście ekologicznych, szybkich i cichych statków powietrznych. Wszystko to z myślą o rewolucji w lotnictwie na miarę XXI wieku.

Amerykańska Agencja Kosmiczna rozpoczęła właśnie pierwsze testy podniebnej taksówki zbudowanej przez inżynierów z kalifornijskiej firmy Joby Aviation. Już mieliśmy okazję o niej usłyszeć za sprawą projektów Ubera. Firma słynąca z taksówek chciała zaoferować również tani i szybki transport powietrzny dla przedstawicieli świata biznesu.

Niestety, projekt nie wypalił, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Firma Joby Aviation nawiązała współpracę z NASA i teraz dalej rozwija swój ciekawy, czterosobowy pojazd. A jest to wynalazek nie tylko rewelacyjnie prezentujący się wizualnie, ale również od strony technicznej.

Reklama

NASA ujawniła, że mamy tu do czynienia z załogową maszyną, która nie tylko oferuje zasięg do 240 kilometrów i lot z zawrotną prędkością 320 km/h, ale w swoich lotach jest niezwykle cicha. Według testów, pojazd jest 100 razy bardziej cichy podczas startów i lądowań od helikopterów. Jest to kwestią kluczową pod względem podróży pomiędzy miejskimi lokacjami. Możecie się o tym przekonać podczas oglądania załączonego filmu.

Pojazd zakończył już 1000 lotów testowych. Wszystko wskazuje na to, że plan firmy i NASA zostanie zrealizowany. Komercyjne loty podniebną taksówką od Joby Aviation w amerykańskich miastach mają rozpocząć się już w 2023 roku.

Źródło: GeekWeek.pl/Joby Aviation / Fot. Joby Aviation

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama