PKP Intercity za darmo. Jest jeden haczyk

Już niedługo będzie można skorzystać z darmowej podróży pociągami PKP Intercity. Specjalna promocja odbędzie się w sobotę 1 czerwca, a skorzystać z niej będą mogli najmłodsi podróżnicy - oczywiście w towarzystwie opiekunów.

Dzień Dziecka na torach

Już niedługo, bo w sobotę 1 czerwca obchodzony będzie międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji PKP Intercity postanowiło zaoferować świetną ofertę dla najmłodszych podróżników i miłośników kolei. W tym dniu osoby do 16. roku życia będą mogły skorzystać z darmowych przejazdów pociągami na terenie całej Polski. 

Wszystkie dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia otrzymają możliwość odebrania darmowego biletu na dowolny pociąg PKP Intercity w drugiej klasie wagonu. Jak otrzymać taki bilet za darmo? Wystarczy zgłosić się do konduktora pociągu lub bezpośrednio odebrać go w kasie biletowej na dworcu. Warto zaznaczyć, że promocja z okazji Dnia Dziecka obejmuje tylko najmłodszych - rodzice i/lub opiekunowie będą musieli zakupić bilet dla siebie, choć dla nich również przygotowano specjalną promocję.

Reklama

Razem taniej

W Dniu Dziecka możliwe będzie też skorzystanie z promocji "Taniej z bliskimi", dzięki której otrzymamy zniżkę w wysokości 30% na zakupione bilety. Warunkiem skorzystania z oferty jest zakup od 2 do 6 biletów na wspólną podróż. Promocja obejmuje zarówno pociągi TLK, jak i Intercity.

Co ważne, zniżka może być łączona z innymi rabatami i ulgami ustawowymi, np. dla osób uczących się. To świetny sposób na weekendowy wypad, tym bardziej że w tym roku 1 czerwca wypada wręcz idealnie, bo w sobotę. A wiele wycieczek i tak da się "zamknąć" w ciągu jednego dnia z wyjazdem rano i powrotem wieczorem. Brzmi jak sposób na początek czerwca? Zdecydowanie tak.

Rekordowe PKP Intecity

Promocja na Dzień Dziecka w PKP Intercity czy większa dostępność połączeń w majówkę mogą sprawić, że rodzimy przewoźnik pobije w tym roku swój rekord. Potencjał jest spory i pisaliśmy o tym w ubiegłym miesiącu. Możliwe, że rok 2024 zostanie zamknięty z liczbą aż 75 milionów pasażerów.

To więcej, niż kiedykolwiek w historii, bo poprzedni rekordowy rok (2023) został zakończony z wynikiem około 68 milionów przewiezionych osób.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

***

Polecamy na Antyweb: To niesamowite, co ludzie potrafią zrobić z nowym GPT-4o

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKP Intercity | Dzień Dziecka | Intercity | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy