Polacy masowo ruszą na wakacje. Wszystko przez błąd cenowy

Zagraniczne loty za grosze? Okazuje się, że tanie linie lotnicze mogą być jeszcze tańsze. W miniony czwartek użytkownicy aplikacji mobilnej Wizzair natrafili na szereg bajecznie tanich biletów. Szczęśliwcy, którym udało się skorzystać z tego (najpewniej) błędu, zdobyli bilety m.in. do Hiszpanii i nie tylko.

Najtańsze bilety Wizzair od dawna

W czwartek użytkownicy mobilnej aplikacji linii lotniczych Wizzair przeżyli niemały szok. Wiele biletów na oferowanych przez przewoźnika trasach było dostępnych za zaskakująco niewielką kwotę. Za 35 zł można było kupić bilety lotnicze np. z Katowic do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy z Krakowa do Chorwacji i nie tylko - w ofercie była również Hiszpania czy Włochy.

Przeglądając Twittera, można natknąć się na posty ucieszonych pasażerów, którym udało się zdobyć prawdopodobnie najtańsze bilety lotnicze w ich życiu. Sztuka ta jednak nie była łatwa. Jak podają klienci Wizzair, aplikacja działała bardzo wolno, proces zakupowy napotykał szereg problemów technicznych. To prawdopodobnie wina dużego obciążenia serwerów.

Reklama

Błąd cenowy czy promocja tanich linii?

Takie obniżki budzą sporo pytań - czy była to zaplanowana akcja marketingowa? O ile bilety lotnicze potrafią być rzeczywiście tanie, to kilkugodzinne loty za 35 zł są w obecnych czasach praktycznie niespotykane. Nawet hucznie ogłaszane promocje nie szczycą się już aż tak niskimi cenami.

Najpewniej był to błąd cenowy, który w świecie tanich podróży i lotów samolotem nie jest niczym niecodziennym. Nie dziwi zatem radość tych, którzy ową "promocję" odkryli, podobnie zresztą, jak zrozumiałe są ich obawy - czy Wizzair anuluje bilety zakupione w ramach takiego błędu?

Tanie bilety do Dubaju i nie tylko

Warto pamiętać, że tanie bilety zakupione w Wizzair to najtańsza taryfa. Oznacza to, że pasażer może na pokład zabrać jedynie bagaż podręczny, taki jak plecak czy niewielka torba. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu dla osób regularnie podróżujących na kilkudniowe wycieczki zagraniczne.

Pozostaje pytanie, czy loty zostaną zrealizowane? Zdarza się, że niektóre sklepy w przypadku błędów cenowych kasują złożone w ten sposób zamówienia, tłumacząc się usterką techniczną. Są też tacy usługodawcy, którzy w zamian za pomyłkę oferują darmowe vouchery lub zniżki. Ciekawe, jak postąpi popularny w Polsce niskobudżetowy przewoźnik. Czekamy na relacje z podróży!

Polecamy na Antyweb | Nowy początek brutalnej legendy. Mortal Kombat 1 ze zwiastunem i datą premiery!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wizz Air | samolot | linie lotnicze | tanie bilety lotnicze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama