Rozbitkowie uratowani. Pomógł ogromny wycieczkowiec

Do niecodziennej i mrożącej krew w żyłach historii doszło niedawno na Morzu Karaibskim. Dwójka rozbitków przebywała na morzu w dmuchanym kajaku po tym, jak ich łódź zatonęła. Na ich szczęście zostali dostrzeżeni przez załogę wycieczkowca Carnival Jubilee, który sprawnie zorganizował pomoc.

Dmuchany kajak i wycieczkowiec

Morze Karaibskie pełne jest wycieczkowców i jachtów z ludźmi, chcącymi zaznać wyjątkowego odpoczynku w absolutnie przepięknych realiach przyrody. Rejsy pomiędzy poszczególnymi portami w USA, Meksyku i innych miejscach to norma, która przyciąga masę turystów przez niemal cały rok. Przykładem takiego statku jest Carnival Jubilee, który niedawno wyruszył z Teksasu, skąd miał udać się w rejon Zachodnich Karaibów.

Będąc w okolicy Meksyku rejs napotkał jednak pewną niecodzienną sytuację. Oczom załogi jakimś cudem ukazała się dwójka osób, która podróżowała przez morze na niewielkim i dmuchanym kajaku. Mężczyźni okazali się rozbitkami, których łódź rzekomo zatonęła. Nie trzeba było długo czekać na akcję ratunkową. Ta została zorganizowana przez załogę Carnival Jubilee, a rozbitkowie szybko znaleźli się na pokładzie. Udzielono im opieki, pomocy medycznej, a następnie zorganizowano transfer do meksykańskich służb - sytuacja miała miejsce w pobliżu meksykańskiej wyspy Isla Mujeres.

Reklama

Carnival ratuje ludzi?

Co ciekawe, to nie pierwszy przypadek, gdy statek armatora Carnival Corporation niesie ratunek rozbitkom na morzu. Ba, nie tak dawno, bo w okolicy połowy grudnia 2023 roku inny statek (Carnival Vista) uratował na morzu aż 6 osób jednocześnie. Sytuacja miała miejsce w pobliżu Dominikany na Karaibach.

Tamta sytuacja nie była jednak przypadkowa. W nocy służby otrzymały informację o przewróceniu się małego statku handlowego i rozesłały stosowną informację o sytuacji awaryjnej do pobliskich jednostek. Komunikat ten otrzymał kapitan Carnival Vista. Decyzją Paolo Severiniego było zmienienie kursu statku i pomoc w poszukiwaniu rozbitków. Tych udało się znaleźć, a cała szóstka bezpiecznie wylądowała na pokładzie wycieczkowca.

Carnival Jubilee - co to za statek?

Wycieczkowce to specyficzne maszyny, dlatego warto rzucić okiem na szczegóły bohatera ostatnich wydarzeń. Czym charakteryzuje się Carnival Jubilee, który uratował na Karaibach dwóch mężczyzn? Przede wszystkim mowa o naprawdę nowoczesnym statku klasy Excel, który jest trzecim tego rodzaju statkiem w ofercie armatora. Został wyprodukowany w 2023 roku i do napędu wykorzystuje technologię LNG (ciekły gaz ziemny).

Posiada aż 18 pokładów, na których znaleźć można:

  • 2641 kabiny
  • 5347 pasażerów
  • 1735 członków załogi
  • Bogatą ofertę gastronomiczną, restauracje, bary i nie tylko
  • Kolejkę górską

Statek Carnival Jubilee jest długi na 344 metry, szeroki na 42 metry i charakteryzuje go wyporność 183900 ton. Jest w stanie osiągać prędkość 26 węzłów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wycieczkowiec | Meksyk | morze | Teksas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama