Reklama

Sky Bridge w Czechach ma 721 metrów i będzie hitem tego lata. Znamy ceny biletów

W maju zostanie otwarty Sky Bridge 721 w Czechach. To najdłuższy most wiszący na świecie. Obiekt z pewnością będzie hitem turystycznym nadchodzącego lata, a z Polski będzie to "rzut kamieniem". Właśnie ogłoszone zostały ceny biletów. Tanio nie będzie.

Tuż przy granicy Polski powstał niezwykły obiekt, który może się okazać hitem nadchodzącego lata. Mowa o najdłuższym moście wiszącym na świecie.

Dolni Morava i Sky Bridge 721. To kolejna atrakcja w tym miejscu

Niezwykły most Sky Bridge 721 powstał nad Doliną Młynicką niedaleko miasteczka Dolní Moravy w Czechach. Od polskiej granicy dzieli go zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Dojechać tam można z Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej oraz z Głuchołazów.

Do tej pory najdłuższym wiszącym mostem na świecie był ten w portugalskim regionie Arouca, którego długość wynosi 516 metrów.

Reklama

Czeski Sky Bridge 721 ma długość 721 metrów i wznosi się na wysokość 95 metrów nad doliną (1135 m n.p.m.).  

Most waży około 360 ton. Szerokość kładki wynosi tylko 1,2 m, zatem przejście na drugą stronę doliny będzie dużym wyzwaniem, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Obiekt zbudowany jest z sześciu głównych lin nośnych i sześćdziesięciu lin o różnych średnicach.

Budowa trwała dwa lata. Most prowadzi od schroniska Slaměnka po zbocze góry Chlum.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na 9 maja tego roku i z pewnością przyciągnie całe rzesze turystów.

Przy obiekcie turyści mogą znaleźć dwukilometrową interaktywną trasę edukacyjną "Most Czasu". Przedstawione są tu walory przyrodnicze oraz historia regionu. Ciekawym aspektem tej trasy jest to, że ścieżka jest zrobiona w formie gry, która przeznaczona jest dla dzieci, jak i dorosłych. Telefon komórkowy będzie niezbędny by wejść w świat tej zabawy.

Ceny biletów na Sky Bridge 721 i godziny otwarcia najdłuższego mostu wiszącego

Znamy już ceny biletów na Sky Bridge 721. Wejściówki będzie można kupić online na konkretną godzinę oraz w kasach na miejscu. Do końca czerwca atrakcja będzie dostępna od godziny 10:00 do 17:00, w lipcu i sierpniu od 9:30 do 18:00.  

  • Bilet na most dla osoby dorosłej (bez wjazdu kolejką) będzie kosztował 350 koron czeskich (około 67 zł)
  • Bilet na most dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat kosztuje 245 koron czeskich (około 47 zł). 

To ceny, które obowiązują przy zakupie przez Internet. Więcej trzeba zapłacić na miejscu.

W ośrodku Dolni Morava znajduje się kilka atrakcji. Można więc kupić bilet łączony. 

Za przejazd kolejką linową w górę i na dół oraz wstęp na ścieżkę w obłokach oraz wejście na most trzeba będzie zapłacić 1105 koron (około  212 zł). Bilet dla dziecka od 3 do 14 lat to wydatek 765 koron (ok. 146 zł). 

Przewidziano także bilety rodzinne na wszystkie wspomniane i połączone atrakcje: 

  • Opcja 2+1 to wydatek 2980 koron (ok. 570 zł)
  • Opcja 2+2 to wydatek 3290 koron (ok. 630 zł)
  • Opcja 2+3 to wydatek 3590 koron (ok. 686 zł)

Atrakcje regionu Dolní Morava

Miejscowość ta jest znanym ośrodkiem narciarskim. Część wsi należy do Narodowego Rezerwatu Przyrody Králický Sněžník. Nieopodal przepływa rzeka Morawa.

Na zboczach góry Slamnik na wysokości 1116 metrów zbudowano unikatową wieżę widokową, zwaną Szlakiem w Chmurach. Obiekt odwiedza rocznie prawie 200 tysięcy turystów.

Oprócz nowej atrakcji, czyli najdłuższego na świecie mostu wiszącego, region odznacza się wspaniałym górskim krajobrazem i malowniczymi sceneriami.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy