Słynny pociąg ruszy w nową trasę. Bilet kosztuje krocie

Luksusowy pociąg Venice Simplon Orient Express niedługo rozpocznie przejazdy na nowej trasie. W czerwcu 2024 roku, po raz pierwszy w historii swojego kursowania, VSOE połączy dwa popularne miejsca we Francji i Włoszech. Choć pociąg słynie z tego, że jest ekskluzywny i do tanich nie należy, to i tak ceny biletów na Riwierę Włoską mogą nieźle zaskoczyć.

Luksusowy pociąg Venice Simplon Orient Express niedługo rozpocznie przejazdy na nowej trasie. W czerwcu 2024 roku, po raz pierwszy w historii swojego kursowania, VSOE połączy dwa popularne miejsca we Francji i Włoszech. Choć pociąg słynie z tego, że jest ekskluzywny i do tanich nie należy, to i tak ceny biletów na Riwierę Włoską mogą nieźle zaskoczyć.
Słynny pociąg wyruszy w nową trasę. /Øyvind Holmstad /Wikimedia

Nowa trasa ekskluzywnego pociągu turystycznego, który określany jest najbardziej romantycznym przewoźnikiem na świecie, połączy dwa kultowe miejsca - Paryż i Portofino. Takiego połączenia w ofercie VSOE jeszcze nie było, a przewoźnik zapowiada, że przejazd wiąże się z niezapomnianymi wrażeniami i wyjątkowymi widokami. Bilet obejmuje nie tylko podróż pociągiem, ale i inne atrakcje, w tym wyżywienie oraz noclegi. Za tę przyjemność będzie trzeba jednak sporo zapłacić. 

Luksusy Orient Expressu

Venice Simplon Orient Express to prywatny luksusowy pociąg, który kursuje pomiędzy rozmaitymi europejskimi miastami, zapewniając podróżnym wygody, szampańską zabawę oraz piękne widoki. Obecnie VSOE jest własnością przedsiębiorstwa Belmond i jeździ na wielu trasach, a ceny biletów są wysokie, ponieważ usługa ta nie jest kwalifikowana jako zwykła podróż koleją, ale jako impreza rekreacyjna z wliczoną w cenę pięciogwiazdkową restauracją.

Reklama

Podróż tym słynnym na cały świat pociągiem to nie tylko atrakcyjne krajobrazy z okna i wygodne siedzenia. W trakcie podróży można napawać się wyjątkowym wystrojem przedziałów, raczyć posiłkami w okazałym wagonie restauracyjnym i uczestniczyć w wieczorowych wydarzeniach. Pociąg ten jest uznawany za ikonę sztuki i luksusu.

Teraz do bogatej oferty tras VSOE dołącza przejazd z Paryża do Portofino.

Trasa Paryż - Portofino pociągiem

W czerwcu 2024 roku VSOE wyjedzie w nową podróż i połączy kultowe miejsca Francji i Włoch. Jak zapowiada firma stojąca za organizacją przejazdów, trasa Paryż - Portofino na każdym kroku obfitować będzie w oznaki luksusu i wyjątkowości. 

- Napij się wina i zjedz obiad w pieczołowicie odrestaurowanych wagonach restauracyjnych z lat 20. XX wieku, a następnie wznieś toasty w kultowym wagonie barowym "3674". Pomiędzy luksusowymi kabinami a namacalnymi śladami historii czeka cię zadziwiająca podróż - zachęca firma.

Menu dla pasażerów układane będzie przez nagrodzonego gwiazdką Michelin szefa kuchni Jeana Imberta, a spożywaniu posiłków ma towarzyszyć pianista-rezydent lub wieczorny zespół swingowy. Do tego przez cały czas goście będą pod opieką stewarda. 

Poza tym podróż obejmuje dwudniowy pobyt w hotelu Belmond's Splendido w Portofino, legendarnym obiekcie znanym z tego, że gościł między innymi Elizabeth Taylor.

Malownicze widoki i piękne wnętrza

Trasę Paryż - Portofino wytyczono przez francuskie regiony Burgundii i Prowansji, następnie będzie wić się wzdłuż Lazurowego Wybrzeża, mijać Cannes, Niceę i Monte Carlo, po czym pociąg wjedzie do Włoch i w drodze do Portofino pasażerowie będą mogli podziwiać urocze miasteczka na wzgórzach.

- Dzięki historii organizowania słynnych przyjęć i goszczenia intrygujących osób, w tym szpiegów, ambasadorów i członków rodziny królewskiej, nasze podróże zyskały wyjątkową reputację. Wielokrotnie umożliwiały nawiązywanie niezapomnianych znajomości przy wykwintnej kuchni i wieczornych toastach. Zarówno kiedyś, jak i teraz goście są otoczeni niezrównanymi meblami, intarsjami i legendarnymi artefaktami - a każdy obiekt ma własną historię - kusi przedsiębiorstwo.

Choć oferta jest bogata i obejmuje nie tylko przejazd, ale i wiele innych atrakcji, ceny biletów i tak mogą nieźle zaskoczyć - zaczynają się od około 8525 dolarów za osobę, za trzy noce, przy podwójnej rezerwacji. Podróż trwać będzie od 20 do 23 czerwca, a żeby wziąć w niej udział, trzeba zarezerwować miejsca na stronie firmy Belmond.

Polecamy na Antyweb: Chcesz, żeby Twój komputer znowu działał szybko?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolej | podróż | luksusowy pociąg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy