Sposób na tanie podróżowanie. Prosty trik w liniach Ryanair

Sposoby na tanie loty samolotem przydają się coraz bardziej. Wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych, pasażerowie szukają sposobów na oszczędności. Te można uzyskać wykorzystując sprytny trik w liniach lotniczych Ryanair. Eksperci przyznają, że to bardzo opłacalne.

Tanie latanie z Ryanair? Kiedyś było lepiej

Obserwując ceny biletów lotniczych nie sposób nie odnieść wrażenia, że tanio już było. Choć budżetowe linie lotnicze jak Ryanair czy Wizzair nadal oferują niedrogie tarayfy, to ich ceny wzrosły. Pora zmierzyć się z przykrym faktem, że czasy naprawdę tanich biletów lotniczych minęły - najpewniej bezpowrotnie.

Nie oznacza to jednak, że latanie stało się rozrywką czy transportem dla najbogatszych. Nadal jesteśmy w stanie znaleźć atrakcyjne oferty. Pomóc w tym może wyszukiwarka tanich lotów, albo sprytne sztuczki. Jeżeli chcecie kupić tani bilety Ryanair, to można skorzystać z jednej z nich.

Reklama

Sposób na tańszy bilet Ryanair? Ekspert radzi

Z reguły lecąc na wakacje czy krótką wycieczkę chcemy zarezerwować tanie bilety w obie strony. Zapewne przytrafiła wam się sytuacja, gdy bilet w jedną stronę kosztował relatywnie niewiele, podczas gdy koszt powrotu wynosił zdecydowanie więcej. Okazuje się, że można spróbować to ominąć.

Sposobem na tańszy wyjazd jest kupno biletów w dwóch osobnych rezerwacjach. Oznacza to, że najpierw kupimy bilet w danym kierunku, a później (osobno) bilet w jedną stronę z miejsca docelowego na nasze lotnisko np. w Polsce, z którego pierwotnie wylatywaliśmy. Istnieje duża szansa, że taka transakcja będzie znacznie tańsza, niż zakup biletów w jednej rezerwacji.

Tanie loty? To możliwe, ale musimy uważać

Różnica w cenie wynika z tego, że kupując bilet na lot z danego lotniska, podana cena będzie oparta na lokalnej walucie (i np. przeliczona na Euro lub PLN). W związku z tym może zaistnieć sytuacja, w której korzystając z dwóch rezerwacji otrzymamy znacznie korzystniejszą ofertę, niż w przypadku jednej rezerwacji na lot w obie strony.

Zdaniem ekspertów zajmujących się lotnictwem cywilnym i biletami z Money Saving Expert, sposób ten najczęściej działa w przypadku linii lotniczych Ryanair. Nie jest to jednak reguła. Może się zdarzyć, że cena biletu powrotnego będzie taka sama, lub nawet wyższa niż w przypadku jednej rezerwacji. Poza tym, warto sprawdzić, jak wygląda to w przypadku innych przewoźników. Dla przykładu, udało mi się znaleźć w ten sposób lepsą ofertę korzystając z aplikacji Wizzair.

Loty Ryanair i nie tylko - uważaj na ten szczegół

W przypadku dokonywania rezerwacji system aplikacji lub witryny Ryanair poprosi nas o zaakceptowanie gwarantowanego kursu wymiany. Chodzi oczywiście o przelicznik walut, ale możemy to pominąć i skorzystać z przelicznika naszego banku. Odbędzie się to z korzyścią dla portfela, ponieważ ten stosowany przez linie lotnicze na pewno nie będzie korzystny.

Gdy znajdziemy ciekawą okazję i okaże się, że lot powrotny w osobnej rezerwacji będzie tańszy, wystarczy dokonać transakcji. Mając dwie rezerwacje uda nam się bezproblemowo wrócić. Procedura będzie identyczna, jak w przypadku innych lotów. Należy się odprawić i pamiętać o zabraniu bagażu podręcznego, lub rejestrowanego - jeżeli zapłaciliśmy za tę dodatkową opcję.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ryanair | tanie linie | wakacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama