Zapraszam na wagę! Linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed lotem

Air New Zealand nie wystarczy już, że przed każdym lotem waży bagaże, linia lotnicza zapowiada, że już niebawem na wagę zaprosi także... samych pasażerów. Po co?

Air New Zealand nie wystarczy już, że przed każdym lotem waży bagaże, linia lotnicza zapowiada, że już niebawem na wagę zaprosi także... samych pasażerów. Po co?
Air New Zealand informuje, że będzie przed lotem ważyć swoich pasażerów /123RF/PICSEL

Pasażerowie proszeni na wagę. Linie lotnicze zaskakują

Linie lotnicze Air New Zealand ogłosiły właśnie nowy program zbierania danych o pasażerach, który dla części z nich może okazać się bardzo dziwny, a mowa o ważeniu przed wejściem na pokład.

Pasażerów oczywiście, bo bagaże zawsze poddawane są takiej procedurze - co prawda w tym wypadku nie będziemy musieli dopłacić, jeśli przekroczymy ustalony limit, bo zdaniem operatora wszystko odbywa się w celu ustalenia średniego obciążenia samolotu. 

W przypadku klientów, załogi i toreb podręcznych używamy średniej wagi, którą uzyskujemy z tej ankiety - wyjaśnia przedstawiciel linii za pośrednictwem serwisu Euro News, dodając jednak, że średnia waga może się zmieniać, stąd od czasu do czasu niezbędna jest jej aktualizacja. 

Reklama

Air New Zealand wyjaśnia przy okazji, że doskonale zdaje sobie sprawę, że dla części osób to drażliwy temat, więc będzie maksymalnie chronić prywatność pasażerów. Oznacza to, że waga pasażera sprawdzona podczas odprawy nie będzie nigdzie wyświetlana, więc nie pozna jej ani on sam, ani nikt z obsługi.  

Zamiast tego dane trafią prosto do systemu ankiet Air New Zealand i wspólnie z innymi posłużą do sporządzenia nowych wyliczeń, m.in. ilości spalanego paliwa - akcja dotyczy pasażerów odlatujących z międzynarodowego lotniska w Auckland i potrwa do 2 lipca. 

Air New Zealand to najlepsze linie lotnicze 2022 roku

Co ciekawe, mowa o liniach lotniczych, które zwyciężyły w zestawieniu na najlepsze linie lotnicze ubiegłego roku australijskiej agencji ds. bezpieczeństwa lotniczego i oceny produktów AirlineRatings.com.

Duży wpływ na ocenę miała innowacyjna koncepcja piętrowych łóżek do spania w klasie ekonomicznej, którą Air New Zealand chce wprowadzić w życie w 2024 roku. A mowa o kapsułach do spania wyposażonych w pościel, zatyczki do uszu, światło do czytania, złącze USB oraz wentylację, które pozwolą na komfortowy lot bez rujnowania portfela. 

Czas spędzony na takim łóżku będzie limitowany do 4 godzin, by jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać w czasie długiego lotu. Bo należy tu zaznaczyć, że nowozelandzkie linie oferują jedne z najdłuższych połączeń lotniczych na świecie, np. 17-godzinne połączenie Melbourne-Dallas bez międzylądowania.

AirlineRatings.com pochwalił również bezpieczeństwo operacyjne Air New Zealand, wychodzenie przed szereg w zakresie ochrony środowiska i motywację personelu - tak wygląda pierwsza dziesiątka zestawienia:

1. Air New Zealand
2. Qatar Airways
3. Etihad Airways
4. Korean Air
5. Singapore Airlines
6. Qantas
7. Virgin Australia/Virgin Atlantic
8. EVA Air
9. Cathay Pacific Airways
10. Emirates

Polecamy na Antyweb | Jak Netflix weryfikuje współdzielenie kont w Polsce? Właśnie tak

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Air New Zealand | samolot | lotnictwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy