Google zniknął z ekranu telefonu. Jak przywrócić pasek?

Wyszukiwarka Google to użyteczne narzędzie, które warto mieć pod ręką każdego dnia. Co zrobić, kiedy przez przypadek usuniemy pasek przeglądarki z ekranu telefonu? Nic straconego. Szybko i prosto można go ponownie przypiąć do głównego ekranu. Sprawdź, jak to zrobić.

Jeśli posiadasz telefon z Androidem wyszukiwarka Google to jedno z narzędzi, które używasz każdego dnia. Sprawdź, w jaki sposób możesz włączyć pasek Google, dzięki któremu korzystanie z Androida będzie prostsze i przyjemniejsze. 

Google na ekranie telefonu. Ważny pasek

Pasek Google to wygodna opcja, z której może korzystać każdy użytkownik telefonu z Androidem. Zapewnia szybki dostęp nie tylko do wyszukiwarki i przeglądarki internetowej, ale także do takich aplikacji, jak YouTube, Gmail czy Google Maps.

Pasek można również wykorzystać do sprawdzania pogody, informacji, przeglądania zdjęć. Jedynym haczykiem, jest to, że pasek należy włączyć. Sprawdź, jak to zrobić, aby móc cieszyć się dodatkowymi funkcjami.

Reklama

Pasek Google zniknął z telefonu. Jak go przywrócić?

W telefonach z Androidem pasek Google, to jedno z ustawień, które można po prostu włączyć. Jeśli nie możesz go znaleźć, konieczna może być aktualizacja oprogramowania.

Włączanie paska Google rozpoczynamy od przejścia do Ustawień. Tam przechodzimy do opcji Wyświetlanie. Powinniśmy znaleźć zakładkę Pasek Google, a następnie wybrać Włącz. Po wykonaniu czynności, pasek powinien się już wyświetlać.

Jak zainstalować i ustawić pasek Google w telefonie?

Jedną z największych zalet paska Google jest to, że można go dowolnie konfigurować do swoich potrzeb. Aby to zrobić, należy przejść do Ustawień. Po wejściu w opcję Pasek Google i włączeniu jej, będziemy mogli przejść do kolejnych zakładek. To właśnie dzięki nim możemy dostosować wygląd paska, poprzez dobranie koloru tła czy wielkość czcionki.

Po dostosowaniu paska do naszych potrzeb musimy kliknąć Zapisz. Pasek powinien już wtedy prezentować się tak, jak chcemy.

Innym sposobem na wykonanie tej czynności jest otworzenie aplikacji Google. Tam za pomocą ustawień, które znajdziemy pod ikoną trzech poziomych linii w prawym górnym rogu, przechodzimy do zakładki Pasek Google. W tej sekcji możemy wybrać aplikacje i usługi, które chcemy widzieć w pasku. Tam również możemy skonfigurować powiadomienia, jeśli nie chcemy ich widzieć. Ponownie, aby zapisać zmiany, należy dotknąć przycisku Zapisz.

Zobacz także:

Chcesz wyłączyć reklamy w Yanosiku? Jest sposób

SOK ma nowe zabawki. Lepiej uważać na przejazdach kolejowych

Oszuści działają, gdy smacznie śpisz. Rano nie ma po nich śladu, a rachunki biją wszelkie rekordy 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Wyszukiwarka Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama