Reklama

Jak usunąć pogodę z paska zadań w Windows 10? To bardzo proste

Pasek zadań w Windows 10 stał się bardziej funkcjonalny po wprowadzeniu nowej ikonki z wiadomościami i pogodą. Niestety, dodatek wprowadzony przez Microsoft zajmuje sporo miejsca i nie każdemu przypadł do gustu, jednak można go w prosty sposób usunąć. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku.

„Wiadomości i zainteresowania” to kanał informacyjny w Windows 10, który ściśle współpracuje z przeglądarką internetową Microsoft Edge. Widnieje on w postaci ikonki z informacją o pogodzie, w prawej części paska zadań. Po kliknięciu kursorem na ten widget, użytkownikowi prezentowane są informacje z prognozą pogody oraz najważniejsze wiadomości.

Ikonkę z wiadomościami można usunąć w bardzo prosty sposób. Warto przeczytać ten poradnik, jeśli nie chcesz, by informacja o pogodzie zajmowała miejsce na twoim pasku zadań w Windowsie.

Reklama

Jak usunąć pogodę z paska zadań w Windows 10? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć ikonkę z wiadomościami i pogodą na pasku zadań w Windows 10, jest naprawdę banalna. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki. Całość nie powinna zająć dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasek zadań.
  2. Z listy wybierz opcję „Wiadomości i zainteresowania”.
  3. Następnie kliknij „Wyłącz”.

W dowolnej chwili możesz przywrócić domyślny wygląd widgetu z pogodą i informacjami. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasek zadań, wybierz „Wiadomości i zainteresowania” i „Pokaż ikonę i tekst”.

Zobacz też:

Jak zablokować niechciany numer telefonu?

Skróty klawiszowe uławiające korzystanie z przeglądarki internetowej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows 10 | pasek zadań | pogoda pasek zadań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy