Jak wykorzystać stary telefon z Androidem
Zmieniłeś swój stary telefon na nowszy i nie masz pomysłu, co zrobić z zalegającym urządzeniem? Zawsze możesz przemienić go w kilka przydatnych urządzeń.
W dobie coraz lepszych ofert u operatorów nie jest niczym dziwnym, częste zmienianie telefonów. Choć niektóre wymienione urządzenia można spokojnie sprzedać jako używane, tak w przypadku starszych modeli, istnieje niewielka szansa na sensowny zarobek. Na szczęście zamiast wyrzucać przestarzałe telefony, możemy w łatwy sposób przemienić je na np. uniwersalnego pilota, a nawet mysz komputerową. Jak to zrobić?
Najczęściej w takich przypadkach będziemy potrzebować stosownego oprogramowania. Mowa tu o aplikacjach, dostępnych w sklepie Google Play, które pozwalają przejść przez proces konfiguracji i dostosowania smartfona do nowych celów.
Smartfon jako uniwersalny pilot
W przypadku, gdy z naszego smartfona chcemy uczynić uniwersalnego pilota, najlepszy może okazać się program iRule. Za jego pomocą w łatwy sposób sparujemy nasz telefon z konsolami, odtwarzaczami, telewizorami, a nawet inteligentnymi żarówkami. Wszystkimi urządzeniami będziemy mogli sterować za pomocą jednego sprzętu, bez potrzeby wiecznego żonglowania odpowiednimi pilotami.
Smartfon jako mysz komputerowa
Smartfon może także posłużyć jako całkiem sensowny zamiennik myszki komputerowej. Do tego zadania najlepiej będzie skorzystać z możliwości aplikacji Remote Mouse. Po jej uruchomieniu i połączeniu telefonu z komputerem za pośrednictwem sieci Wi-Fi otrzymujemy wygodnego gryzonia. Co ciekawe, tak stworzona "mysz" może nam się przydać również wtedy gdy zapomnimy jej oryginalnego odpowiednika. Telefon przeprogramowany w ten sposób zapewnia niemal te same funkcje i możliwości.
Smartfon jako monitoring dziecka
Tak, nasz stary telefon można także zamienić w elektroniczną nianię. W tym celu wystarczy położyć go w odpowiednim pokoju i uzyskać do niego dostęp z innego urządzenia za pośrednictwem np. programu Skype. W sklepie Google można także znaleźć aplikacje specjalnie dedykowane pod kątem monitoringu dziecka. Choć rozwiązanie to nie jest idealne, to jednak wciąż umożliwia kontrole nad naszą pociechą, niewielkim kosztem.
Smartfon jako przenośna konsola
Gry mobilne już od dłuższego czasu zdobywają rynek, a smartfon dla wielu to także synonim przenośnego grania. Choć starego telefonu nie używamy już do codziennego kontaktu, to wciąż może on spełniać wszystkie wymagania stawiane przez współczesne gry. Wystarczy, że zainstalujemy w nim pojemną kartę SD i dokupimy jeden z wielu dostępnych na rynku gadżet, imitujący kontrolery. Tak przygotowany telefon może w pełni zastąpić takie urządzenia jak PSP czy przenośne konsole Nintendo.
Gdybyśmy jednak chcieli przemienić naszego smartfona w coś ambitniejszego, warto zainteresować się ofertą stacji dokujących. Najczęściej umożliwiają one podłączenie smartfonów, a nawet dodatkowych kontrolerów, a także pozwalają wyświetlać obraz na normalnym monitorze. Przy sporej ofercie darmowych gier, nasze dzieci na pewno nie będą się nudzić.
Smartfon jako odtwarzacz muzyki
Choć rolę dawnych odtwarzaczy MP3, przejęły obecnie nasze smartfony, to jednak ze względu na codzienne użytkowanie, mogą one nie dysponować taką ilością miejsca, jakiej byśmy chcieli. Dlatego też dobrym wyjściem jest wykorzystanie starego telefonu jako osobnego urządzenia na naszą muzykę. Wystarczy zwolnić całkowite miejsce na nieużywanym urządzeniu i zapisać je swoimi plikami muzycznymi. Rozwiązanie to, poza stanowieniem prawdziwego magazynu na nasze playlisty, ma jeszcze jedną ważną cechę. Możemy słuchać na nim muzyki bez przerw spowodowanych koniecznością odbierania połączeń i SMS-ów.