Reklama

Naśladuje wiertarki i młotki. Ptak mieszkał na placu budowy

Pewien lirogon doznał traumy podczas swojego pobytu niedaleko placu budowy. Zaczęła się ona objawiać naśladowaniem odgłosów pracujących wiertarek, wkrętarek, pił, młotków i wielu innych elektronarzędzi. Niesamowite, co potrafią ptaki.

Lirogon naśladuje wiertarki i młotki

Lirogon to jeden z wielu gatunków ptaków, który opanował sztukę naśladowania dźwięków. Jednak omawiany dzisiaj przedstawiciel tego gatunku to mistrz jedyny w swoim rodzaju, ponieważ opanował do perfekcji dźwięki. typowej budowy.

Ptak nauczył się ich podczas swojego pobytu obok jednej z nich. Chociaż przyszło mu to bardzo łatwo, bo jego biologia idealnie go do tego przystosowała, to jednak jego zdolności mogą wprawić w osłupienie niejednego człowieka.

Można zapytać, po co mu takie zdolności?! Otóż idealnie przydadzą się do odstraszania przeciwników, a nawet wrogów. Dźwięk wiertarki czy nadjeżdżającego buldożera powinien skutecznie odstraszyć nawet najbardziej odważnego ptaka innego gatunku, który nawet nie marzy o takich zdolnościach.

Reklama

Jakiś czas temu media na całym świecie obiegła wiadomość o innym lirogonie, który naśladował płacz dziecka w Taronga Zoo w Sydney. Gdyby pojawił się na osiedlu, na pewno ktoś wezwałby policję, ale ten jeden z największych ptaków z rzędu wróblowatych i wdzięcznym imieniu Echo, stał się bohaterem memów i krótkich filmów na Instagramie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Lirogon | ptak | przyroda | naśladuje dźwięki

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy