Oto najmniejszy i najbardziej sklonowany pies świata z Korei Południowej

Firma Sooam Biotech Research Foundation z Korei Południowej od kilku lat specjalizuje się w klonowaniu psów i kotów na życzenie. Ich największym projektem jest Chihuahua o imieniu Miracle Milly.

Suczka trafiła już do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa za sprawą największej liczby klonowań. Naukowcy uzyskali jej aż 49 klonów, które cieszą się dobrym zdrowiem i mają nieskończone pokłady energii do zabawy.

Firma Sooam Biotech Research Foundation skontaktowała się z Miracle Milly Vanesą Semler, właścicielką psa, aby poprosić ją o możliwość wykonania eksperymentów genetycznych na jej pupilce. Naukowców zainteresowała genetyczna zagadka, która sprawiła, że od 2012 roku Milly cieszy się mianem najmniejszego żyjącego psa.

Pierwszy, 12-osobowy miot klonów przyszedł na świat w sierpniu ubiegłego roku, a drugi, liczący 37, pojawił się w tym roku. Wszystkie psy mieszkają ze swoją właścicielką w Kissimmee na Florydzie.

Reklama

Semler przyznała, że pieski różnią się od siebie wielkością i wyglądem. Co ciekawe, niektóre są większe od oryginału, więc można przypuszczać, że gen nie zawsze się uaktywnia lub z czasem (pokoleniami) jest eliminowany.

Specjaliści z Sooam Biotech Research Foundation nawiązali już współpracę z Pekińskim Instytutem Genomik w celu wspólnej analizy wyników eksperymentów i opisania wszystkiego w artykule naukowym, który zostanie udostępniony szerszej publiczności. Wówczas poznamy więc szczegółów na temat czynników genetycznych i epigenetycznych występujących u Milly i jej kopii.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Miracle Milly Vanesa Semler

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama