Inteligentne Miasta

W Arabii Saudyjskiej powstaje najwyższy wieżowiec świata

​Arabia Saudyjska buduje najwyższy wieżowiec świata. Drapacz chmur o wysokości 1007 m powstaje 32 km na północ od miasta Jeddah, a jego budowa ma zakończyć się w 2020 r. Wartość inwestycji to 1,2 mld dol.

W momencie ukończenia budowy Kingdom Tower będzie najwyższym i najnowocześniejszym wieżowcem na świecie. Będzie miał 200 pięter o łącznej powierzchni użytkowej 245 tys. m2. Same fundamenty tak potężnej budowli mają ponad 200 m głębokości.

Budowa Kingdom Tower ruszyła w 2013 r., a od tego czasu powstały fundamenty i 20 pięter. Prace zmierzają w dobrym kierunku i rok 2020, który ustalono za moment oddania kompleksu do użytku, jest jak najbardziej realny. Ze szczytu wieżowca będzie rozpościerał się majestatyczny widok na Morze Czerwone. Budynek będzie stanowił zaplecze turystyczne i hotelowe tego regionu.

Obecnie najwyższym wieżowcem świata jest Burdż Chalifa wznoszący się na wysokość 828 m i liczący 163 piętra użytkowe. Inwestycja pochłonęła 1,5 mld dol., a więc ukończenie Kingdom Tower będzie tańsze, o ile po drodze nie pojawią się nieplanowane wydatki.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Arabia Saudyjska | wieżowiec | Drapacz chmur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama