Inteligentne Miasta

W Wielkiej Brytanii wkrótce naładujesz samochód podczas jazdy

Już wkrótce w Wielkiej Brytanii zostanie przetestowane ładowanie samochodów elektrycznych podczas jazdy. Dzięki temu nie będzie trzeba robić przymusowych postojów w celu uzupełnienia energii swojego pojazdu.

Większość obecnych na rynku samochodów elektrycznych jest ładowana przez kabel. Istnieją specjalne maty bezprzewodowe, ale wymagają one by samochód stał w miejscu. Wkrótce na brytyjskich drogach może dojść do prawdziwej rewolucji.

Brytyjski rząd proponuje wydzielenie na autostradach specjalnych pasów, na których samochód elektryczny będzie ładowany podczas jazdy. Pierwsze testy innowacyjnej technologii mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

A na czym ma polegać technologia? Pod powierzchnią drogi znajdą się kable generujące pole magnetyczne wychwytywane przez odbiornik w samochodzie i zamieniane w energię elektryczną. Warto podkreślić, że pole magnetyczne będzie generowane tylko wtedy, gdy system wykryje nadjeżdżający samochód.

Na ten innowacyjny, 5-letni projekt została przeznaczona kwota 500 mln funtów. Testy zostaną przeprowadzone na zamkniętych torach, gdzie nie odbywa się normalny ruch uliczny.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samochód elektryczny | droga | ładowanie baterii | Wielka Brytania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy