Astronom amator wypatrzył na Księżycu dziwne struktury

Dostępność niezłej klasy sprzętu optycznego powoduje, że nawet amatorzy mogą prowadzić obserwacje astronomiczne na przyzwoitym poziomie. Niekiedy udaje się uzyskać tak wielką ilość detali powierzchni Księżyca, że można odkryć ciekawe rzeczy - na przykład coś, co wygląda na starożytne ruiny.

Właśnie coś takiego wypatrzył (a przynajmniej tak twierdzi) astronom amator, John Lenard Watson z USA. Niezwykłe zdjęcia udało się wykonać korzystając z 16 calowego teleskopu. Oryginały mają rozdzielczość 4K, ale ze względu na zakłócenia atmosferyczne nie wystarcza to do uzyskania idealnych obrazów.

Astronomowie stosują w takich sytuacjach metodę polegającą na gromadzeniu możliwie dużej ilości materiału filmowego, który jest potem przetwarzany za pomocą specjalnego oprogramowania w celu wyciągnięcia ostrych ujęć. Metoda ta nazywa się stackingiem. Właśnie w taki sposób pozyskano zdjęcia powierzchni Księżyca przedstawiające dziwne struktury. Wśród dziwnych kształtów, które udało się wyodrębnić są obiekty całkiem zabawne - np. przypominające wielką głowę psa, ale jest też kilka regularnych anomalii, których powstanie może być trudne do wytłumaczenia.

Reklama

Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy