NASA nie ma za co lecieć na Marsa

Załogową misję na Marsa NASA traktuje absolutnie priorytetowo, ale nie ma pieniędzy, aby ją zrealizować – donosi Washington Post, cytowany przez serwis Dvice.

Lądowanie amerykańskich astronautów na powierzchni Czerwonej Planety powinno być dla NASA priorytetowe, nawet bardziej niż powrót na Księżyc - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Mars stał się prawdziwą obsesją Amerykanów. Być może w znacznym stopniu przyczyniła się do tego misja łazika Curiosity i kolejne znaleziska związane z obecnością wody. Ewentualna misja miałaby się rozpocząć po 2020 roku, ale na chwilę obecną NASA nie ma pieniędzy na jej realizację - tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu National Research Council (Państwowego Komitetu Badań Naukowych).

Reklama

Serwis Dvice słusznie zauważa, że problemy finansowe i wynikająca z nich niemożność zrealizowania załogowej misji na Marsa jest spowodowana coraz mniejszym finansowaniem amerykańskiej agencji kosmicznej. Po dokładnej analizie kosztów i korzyści tego ogromnego przedsięwzięcia NRC stwierdził, że byłoby ono po prostu kolejnym osiągnięciem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: misja na marsa | NASA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy