Kosmos

NASA pokazuje wygląd projektu Gateway

NASA podzieliła się konceptem tego, jak dokładnie będzie wyglądał projekt Gateway. To konstrukcja, która pozwoli astronautom na dobre zadomowić się na Księżycu.

Projekt Gateway zakłada stworzenie stacji kosmicznej, która w przyszłości będzie stałym miejscem pozwalającym na szybki transport astronautów w kierunku Księżyca. NASA podzieliła się konceptem tego, jak dokładnie będzie wyglądał opisywany projekt. Trzeba przyznać, że robi on wrażenie.

NASA chce umieścić ludzi na Księżycu ponownie do 2024 roku. Analitycy twierdzą, że będzie bardzo ciężko tego dokonać. Wszystko to w ramach misji Artemis, która zakłada wysłanie również pierwszej kobiety, która stanie na powierzchni Księżyca.

Projekt Artemis będzie wstępem do Gateway. Swoista "brama" będzie budowana dopiero w okolicach 2024 roku i mienie zapewne sporo czasu zanim zacznie ona rzeczywiście funkcjonować.

Reklama

W przyszłości NASA będzie chciała wykorzystać Gateway także do innych misji - między innymi tych, które będą ruszały w kierunku Marsa. Wszystko to jednak póki co plany. My musimy czekać cierpliwie aż staną się one rzeczywistością.

O wszystkich postępach NASA będzie zapewne informować na bieżąco.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | Gateway
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL