Roscosmos wyśle tlen na ISS?

Astronauci na ISS dalej zmagają się z wyciekiem tlenu, który wypuszcza powietrze w przestrzeń kosmiczną. Roscosmos jest gotowe do wysłania dodatkowych materiałów na stację.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna od jakiegoś czasu zmaga się z wyciekiem tlenu, który wypuszcza w kosmos cenne powietrze przeznaczone dla astronautów. Dyrektor generalny Roscosmos Dimitrij Rogozin stwierdził, że wyciek znajduje się obecnie pod kontrolą. Mimo to, rosyjska organizacja kosmiczna jest gotowa wysłać dodatkowy tlen na stację już w lutym 2021 roku.

Rogozin przekazał, iż stacja ISS posiada odpowiednie zasoby tlenu. Szef Roscosmos zapewnił jednocześnie, iż obecnie nie ma żadnych powodów do obaw, a sam wyciek był sygnałem alarmowym, który musi zmusić naukowców i inżynierów do stworzenia nowych konstrukcji.

Reklama

Bardzo możliwe, że za problemami z wyciekiem powietrza stoją mikrometeoryty, które miały uderzyć w kadłub Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To także nie pierwszy wyciek powietrza, który miał miejsce na pokładzie ISS.

Obecne źródło wycieku pozostaje nieznane. Astronauci cały czas szukają rozwiązania.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna | Rosja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy