Przyszłość pola bitwy

Chińczycy stworzyli niewidzialny niszczyciel, który zestrzeli satelity

Chińczycy stworzyli niszczyciel rakietowy Typ 055 o masie 10000 ton. Cała konstrukcja może niszczyć satelity znajdujące się na niskiej orbicie Ziemi.

Chiny zaprezentowały zupełnie nowego niszczyciela rakietowego Typ 055, który jest w stanie niszczyć satelity znajdujące się na niskiej orbicie Ziemi oraz trafiać w statki powietrzne typu "stealth", których wykrywanie przez radary jest zazwyczaj utrudnione. Chińczycy tym samym dążą do polepszenia swoich możliwości zbrojnych chcąc uzyskać przewagę na przeciwnikami w nowoczesnej wojnie. Type 055 został wyposażony w dwuzakresowy system radarowy, który jest w stanie pozyskiwać wartościowe informacje.

Systemy radarowe na Type 055 są w stanie wykrywać statki powietrzne i satelity latające na wysokości od 300 do 500 kilometrów na powierzchni Ziemi. Chińczycy są w stanie nie tylko je wykrywać, ale również aktywnie śledzić, tym samym sterując bronią na pokładzie niszczyciela.

Reklama

Oprócz Chin, podobne rozwiązania wykorzystują także Stany Zjednoczone. USA posiadają możliwości pozwalające na zestrzelenie satelit z niskiej orbity. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | niszczyciel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy