Przyszłość pola bitwy

Tajna tajwańska baza na zdjęciach z Google Maps

Na najnowszych zdjęciach opublikowanych na Google Maps można dostrzec tajną placówkę wojskową na Tajwanie. Znajdują się w niej nawet rakiety systemu MIM-104 Patriot.

Placówka została dostrzeżona przez satelity po ostatniej aktualizacji Google Maps dotyczącej czterech tajwańskich miast - Tajpej, Nowego Tajpej, Taoyuan i Taichung. 

Sytuacja polityczna Tajwanu jest problematyczna. Chiny uznają Tajwan za część swojego państwa, ale Tajowie domagają się niepodległości. Stany Zjednoczone są uważane za bliskiego sojusznika Tajwanu i regularnie wspierają wyspę, także pod kątem militarnym. Potwierdzają to opublikowane zdjęcia.

Minister obrony Tajwanu, Yen Teh-fa, powiedział, że opublikowane zdjęcia nie stanowią żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa wewnętrznego, bo kraj obecnie nie znajduje się w stanie wojny. Gdyby jednak zdjęcia Google'a ujawniały "zbyt dużo", wtedy zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Nie jest to pierwszy raz, gdy zdjęcia Google Maps, przykuwają uwagę osób zainteresowanych instalacjami militarnymi Tajwanu. W 2016 r. rząd kraju poprosił Google o zamazanie zdjęć ujawniających placówki wojskowe na Itu Aba, małej wyspie na Morzu Południowochińskim.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | baza wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy