Niezwykłe miejsca mocy na świecie. Oto siedem czakramów ziemskich

Ziemskie czakramy to wirujące skupiska subtelnej energii. Dzięki niej człowiek się rozwija, osiąga wyższe stany świadomości, poprawia swoją koncentrację, a także uzyskuje harmonię ciała i umysłu. Czym tak naprawdę są czakramy Ziemi i gdzie można je znaleźć? Jakie mają właściwości i z jakiego powodu warto odwiedzić te miejsca?

Odkryj tajemnice świata! Oto 7 czakramów ziemskich
Odkryj tajemnice świata! Oto 7 czakramów ziemskich 123RF/PICSEL

Ziemskie czakramy, inaczej miejsca mocy, to znane od tysiącleci punkty energetyczne Ziemi, które według wielu osób posiadają magiczną energią. Święte góry, piramidy, kamienne kręgi od zawsze przyciągały ludzi.

Ziemskie czakramy - niezwykłe miejsca mocy

Czakramy to w praktyce miejsca charakteryzujące się wytwarzaniem pozytywnej energii, która ma niezwykle dobry wpływ na organizm ludzki. Podobnie jak czakry człowieka stanowią dla Ziemi jej energię, siłę witalną, a także utrzymują ją w równowadze. Okazuje się, że na przestrzeni tysiącleci ludzie mogli odczuwać oddziaływanie mocy bijącej z niektórych miejsc, dlatego większość czakramów ziemskich znajduje się w bliskiej odległości od świątyń lub innych budowli ważnych dla życia duchownego.

Miejsca mocy charakteryzują się subtelnymi wibracjami, które potrafią zdziałać cuda. Czasem się zdarza, że będąc w jakimś miejscu, z zupełnie nieznanych nam przyczyn, czujemy się tam szczególnie dobrze, osiągamy spokój, odprężenie i wewnętrzną harmonię. Tak właśnie działają czakramy Ziemi. Ponadto wpływają na rozwój potencjału umysłowego i duchownego człowieka, a także są doskonałym miejscem do medytacji i modlitwy. Co ciekawe, odnotowano wiele przypadków, kiedy stało się cudowne uzdrowienie z pozornie nieuleczalnych chorób. W związku z tym ziemskie czakramy są często odwiedzane przez osoby mające nadzieję na szybkie wyzdrowienie lub lepsze samopoczucie. Wierzyć w ich magiczne właściwości lub nie to indywidualna sprawa każdego człowieka.

Najsłynniejsze czakramy na świecie

Mówi się, że każdy kontynent posiada jedną najważniejszą czakrę ziemską, gdzie dochodzi do szczególnej koncentracji sił przyrody. Mimo że nasza planeta posiada aż 156 miejsc mocy, siedem z nich zostało wyróżnionych. Tak jak u człowieka, tak również i na Ziemi odróżniamy siedem głównych czakr, ułożonych w odpowiedni geometryczny wzór - Centrum. Najważniejsze ziemskie czakramy to:

  • Czakra podstawowy - Góra Shasta w Kalifornii;       
  • Czakra przyjemności - Machu Picchu w Peru;        
  • Czakra miłości - Shaftesbury (Dorset);        
  • Czakra kreatywności - Piramidy egipskie w Gizie;        
  • Czakra osobowości - Uluru w Australii;       
  • Czakra transcendencji - Glastonbury. 
  • Czakra absolutu - Góra Cooka na Nowej Zelandii;       

Czakram ziemski #1. Góra Shasta w Kalifornii

Góra Shasta - podstawowa czarka Ziemi 123RF/PICSEL

Góra Shasta jest początkowym czakramem ziemskim, podstawa systemu energetycznego. Leży w południowej części Gór Kaskadowych, które rozciągają się od północnej Kalifornii poprzez Oregon i Waszyngton do granicy z Kanadą. Amerykanie wiedzą, że góra Shasta jest żyjącą legendą. Z pod niej uwalniają się uwalniają się jeszcze nieukształcone początki życia biologicznego, które stanowią część rozwoju globalnego. Energia góry przypomina gejzer, a konkretną formę przyjmuje dopiero po ewolucji wewnątrz innej wielkiej czakry Ziemi. Ponadto pod obiektem zostało założone legendarne miasto okresu lemuriańskiego - Telos, które podobno skrywa wszystkie tajemnice naszej planety i posiada międzyplanetarną bramę łączącą Ziemię z innymi światami.

Czakram ziemski #2. Machu Picchu w Peru

Machu Picchu - miejsce mocy i siły witalnej 123RF/PICSEL

Machu Picchu bez wątpienia jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. To piękne, pewne duchów przeszłości miasto, które zostało zbudowane w XV wieku. Nie wiadomo, kim byli ludzie, którzy je zbudowali ani dlaczego. Przypuszcza się, że Machu Picchu powstało jako królewska posiadłość jednego z dwóch ówczesnych inkaskich władców - Pachacuteca. Ponadto istnieje również hipoteza, że mieszkańcy miasta zmarli na ospę przyniesioną przez europejskich podróżników. Nam pozostaje tylko się domyślać, jak było naprawdę. Największym bogactwem Inków było Słońce, dlatego najważniejsze obiekty tj. Słoneczna Wieża i Świątynia Trzech Okien służyły kultowi Słońca.

Czakram ziemski #3. Shaftesbury (Dorset)

Shaftesbury - czakram Ziemi 123RF/PICSEL

Shaftesbury jest centrum planetarnej czakry serca. To jedna z najstarszych wysoko położonych miejscowości w Anglii, w hrabstwie Dorset. Założone w czasach saksońskich. W średniowieczu było miastem handlowym, a w XVIII i XIX wieku głównym przemysłem miasta było wytwarzanie guzików.

Czakram ziemski #4. Piramidy egipskie w Gizie 

Piramidy w Gizie - najsilniejsze miejsce promieniowana na Ziemi123RF/PICSEL

Piramidy egipskie w Gizie to jeden z siedmiu cudów świata antycznego i niestety jedyny zachowany do dnia dzisiejszego. To prawdopodobnie także najsilniejsze miejsce promieniowana na Ziemi. Spod piramid wydobywa się najmocniejsza fala energii, a ich stożkowa forma działa jak wielki wzmacniacz. Moc ta owija energetycznie naszą planetę i przesyła siły witalne na ogromne odległości. Mówi się, że woda pozostawiona we wnętrzu piramidy w Gizie nabiera właściwości mineralnych, a jedzenie potrafi zachować świeżość przez długi okres czasu.

Czakram ziemski #5. Uluru w Australii 

Uluru - jeden z czakramów ziemskich 123RF/PICSEL

Uluru, zwana także pod nazwą Ayers Rock, jest czakrą osobowości, której najważniejszym zadaniem jest podtrzymywanie siły życiowej wszystkich istot, a także obrona ich witalności. Góra znajduje się w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta, niedaleko miasteczka Yulara i jest czerwonym sercem Australii. Z lotu ptaka przypomina kształtem trójkąt, liczy ponad 300 m wysokości i aż 8 km obwodu. Ululu jest miejscem świętym dla zamieszkujących te ziemie Aborygenów Anangu, a także szlakiem mitycznych duchów ich przodków. Dlatego ciągle apelują turystów, by powstrzymali się przed wspinaniem na szczyt góry.

Czakram ziemski #6. Glastonbury 

Glastonbury123RF/PICSEL

Glastonbury to niewielkie miasto w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii, nazywane jest "najświętszą ziemią Anglii". Jest związane z liniami mocy energetycznych (ang. ley lines), które według jej zwolenników tworzą Glastonbury, Stonehenge i Avebury. Legenda głosi, że jest to miejsce narodzin chrześcijaństwa na Wyspach Brytyjskich. Strefa mocy znajdują się dokładnie w ruinach opactwa Glastonbury.

Czakram ziemski #7. Góra Cooka

Góra Cooka jest w Parku Narodowym Aoraki Mount Cook w Nowej Zelandii123RF/PICSEL

Góra Cooka to najwyższy szczyt Nowej Zelandii, położony w Alpach Południowych. Słynie z bardzo dużej wysokości względnej wynoszącej około 2500 m, dlatego wspinaczka na nią nie należy do łatwych. Jak czerpać energię z ziemskich czakramów? Najważniejsze jest nastawienie wewnętrzne i chęć oddania się energii pochodzącej z kosmosu. Najlepszy jest bezpośredni kontakt z czakrami. W tym celu możemy np. usiąść na ziemi, dotknąć się kamieni lub oprzeć się o jakiś element świętej budowy.

Byliście w tych miejscach? Coś poczuliście?

***

Zobacz także:

Laptop nie tylko dla początkujących graczyInteria.tv