Reklama

Witamina B3 przybyła na Ziemię z kosmosu

​Witamina B3, zwana również niacyną, znalazła się w grupie ośmiu, bogatych w węgiel meteorytów. Oznacza to, że ten związek ten przybył na Ziemię z kosmosu.

Astronomowie z NASA odnaleźli witaminę B3 w grupie ośmiu meteorytów węglistych. Zaobserwowano, że im więcej węgla miał meteoryt, tym większą zawartością niacyny dysponował. Jej zawartość w meteorytach określono na 30 do 600 cząsteczek na miliard.

Oznacza to, że niacyna początkowo obecna na Ziemi w dużych ilościach, mogła pochodzić z kosmosu i trafić na naszą planetę podczas intensywnych uderzeń meteorytów. Gdy już witamina B3 znalazła się na naszej planecie, jej rozprzestrzenianie umożliwiły liczne procesy naturalne, np. erozja.

Przybycie witaminy B3 na Ziemię mogło dać początek życiu. Niacyna jest prekursorem dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego (NAD), bez którego nie mogłoby dochodzić do syntezy białek cząsteczkowych. Póki co jednak naukowcy nie chcą wyciągać pochopnych wniosków, a badania nad pochodzeniem ziemskich złóż niacyny muszą być nadal kontynuowane.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: witaminy | życie na ziemi | meteoryty

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy