Reklama

L'Oreal będzie drukować mieszki włosowe

Znany na świecie koncern kosmetyczny L’Oréal połączył właśnie siły z firmą Poietis, która specjalizuje się w biodrukowaniu, aby raz na zawsze rozwiązać problem łysienia. Przy pomocy biodrukarek 3D planuje się stworzyć mieszek włosowy - organ odpowiedzialny za tworzenie się włosów.

Poietis opracowała nową technikę druku laserowego, która pozwala na rozmieszczanie żywych komórek i tkanek w przestrzeni. Biodrukarka funkcjonuje podobnie do typowych drukarek 3D - nakłada poszczególne warstwy biomateriału z pomocą wiązki laserowej. W ciągu 10 minut, urządzenie potrafi stworzyć fragment skóry o szerokości 1 cm i grubości 0,5 cm. Uzyskana żywa tkanka biologiczna musi dojrzewać przez 3 tygodnie zanim zacznie wyrastać mieszek włosowy.

Początkowo, L’Oréal będzie testować swoje nowe produkty na uzyskanym materiale biologicznym. Z biegiem czasu, firma może opracować nowe skuteczne metody, które zapobiegną wypadaniu włosów. W przyszłości być może dojdzie nawet do pierwszego przeszczepu mieszków włosowych, wyprodukowanych dzięki biodrukarkom, lecz prawdopodobnie miną lata zanim faktycznie dojdzie do takiego zabiegu.

Reklama

Tylkomedycyna.pl
Dowiedz się więcej na temat: włosy | przeszczep włosów | łysienie | drukarka 3D | l'oreal

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy