Reklama

Największy projekt naukowy projekt Unii Europejskiej zostanie zbojkotowany?

Projekt mający na celu zbudowanie symulacji komputerowej ludzkiego mózgu jest skazany na niepowodzenie, przekonują w otwartym liście do Komisji Europejskiej naukowcy z całego świata.

Uczeni, którzy podpisali się pod wspomnianym listem - dokładnie 610 osób - wzywają do rozdysponowania pieniędzy przeznaczonych na Human Brain Project na inne cele. Do tej pory Unia Europejska włożyła w Human Brain Project aż 1,6 mld dol. Tak astronomiczna kwota zaczęła przerażać coraz więcej naukowców, którzy woleliby przeznaczyć ją na inne cele.

Według naukowców przeznaczanie kwoty 1,6 mld dol. na jeden cel to strata pieniędzy. Unia Europejska ma wziąć pod uwagę sprzeciw uczonych. W przeciwnym razie, Human Brain Project zostanie zbojkotowany.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy