Reklama

Ta dziewczynka ma alergię na zimno

​Młoda Brytyjka Hollie Davies ma alergię na... niskie temperatury. Nawet krótkotrwałe przebywanie na chłodzie może ją zabić.

Mimo iż wydaje się to nieprawdopodobne, 5-letnia Hollie jest uczulona na zimno. Gdy jej skóra jest wystawiona na wpływ niskich temperatur, pojawiają się na niej zaczerwienienia i swędząca wysypka. Lekarze długo nie mogli dojść do porozumienia, co właściwie powoduje takie objawy.

Uczulenie na zimno dotyka 1 na 100 000 osób. Jest to choroba o nieznanym podłożu, choć zdarza się również jako efekt uboczny innego schorzenia. U Hollie jest wrodzona.

Jak w przypadku każdej alergii, w niekorzystnych warunkach Hollie może dostać wstrząsu anafilaktycznego, który może skończyć się śmiercią. Brytyjka musi unikać ekspozycji na niskie temperatury.

- Kiedy powtarzam ludziom, że Hollie pod żadnym pozorem nie może zmarznąć, śmieją się. Myślą, że jestem nadwrażliwym rodzicem, a tymczasem to naprawdę sprawa życia i śmierci - powiedziała matka dziewczynki.

Uchronienie dziewczynki przed zmarznięciem jest bardzo trudne - prawie przez pół roku jest ona uziemiona, a ogrzewanie pomieszczeń, w których przebywa, jest wyjątkowo drogie. Hollie wie jednak, jaką szkodę może wyrządzić jej mróz i uważa na siebie na każdym kroku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy