Reklama

Pilot myśliwca walczył z przeciwnikiem w postaci sztucznej inteligencji

Pilot klasycznego myśliwca walczył z przeciwnikiem w postaci sztucznej inteligencji. „Ludzki” pilot został wyposażony w okulary do rzeczywistości rozszerzonej.

Celem eksperymentu przeprowadzonego przez Red 6 oraz EpiSci jest pomoc w opracowywaniu technologii, która zmniejszyłaby koszty szkolenia armii USA, umożliwiając pilotom myśliwców szkolenie w walkach powietrznych w rzeczywistości rozszerzonej. Wykorzystanie technologii do optymalizacji szkolenia wojskowego musi iść w parze, aby przygotowywać wojskowych do realnych sytuacji bojowych.

Sztuczna inteligencja EpiSci w starciu z prawdziwym pilotem zademonstrowała zdolność do pracy na prawdziwym samolocie, z gotowymi rozwiązaniami pozwalającymi na odczytywanie danych z czujników. Eksperyment jest częścią prac EpiSci nad programem Alpha Dogfight prowadzonym przez DARPA.

Reklama

Piloci przyszłości mają czuć się komfortowo podczas współpracy ze sztuczną inteligencją - szkolenia tego typu są idealne do wprowadzenia tego typu technologii do świadomości szerszego grona osób.

Na pierwsze efekty zapewne nie trzeba będzie długo czekać. DARPA bowiem do dawna interesuje się wykorzystaniem AI w swoich pracach.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sztuczna inteligencja | DARPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne