Boston Dynamics prezentuje w akcji nowego robota, który zastąpi ludzi [WIDEO]

Słynna na cały świat firma, na co dzień budująca zaawansowane roboty, pokazała w akcji swojego nowego robota, który przeznaczony jest do zadań specjalnych w centrach logistycznych.

Poznajcie robota o nazwie Stretch, czyli młodszego brata Handle. Jak sama jego nazwa wskazuje, jego królestwem będą magazyny. Przyznacie, że maszyna robi wrażenie? Boston Dynamics nie kryje, że będzie ona pogromcom pracowników magazynowych np. Amazona, które coraz bardziej będą automatyzowane. Celem jest obniżenie kosztów ich obsługi.

Firma Hyundai, która od kilku miesięcy jest właścicielem Boston Dynamics, chwali się, że Stretch, czyli tak naprawdę mobilne robotyczne ramię, bez problemu może przenosić paczki o wadze do 23 kilogramów. Co ciekawe, urządzenie w ciągu godziny może przenieść do nawet 800 takich paczek, i robi to z niesamowitą precyzją, o czym możecie przekonać się oglądając najnowszy materiał filmowy.

Reklama

Stretch zbudowany jest z 5 części, w tym mobilnej platformy, robotycznego ramienia z przyssawkami, wydajnego akumulatora i systemu kamer. Robot może być sterowany przez operatora lub można go wstępnie zaprogramować, a później już sam w trybie autonomicznym będzie analizował otoczenie, by jak najszybciej wykonać przydzielone zadania.

Boston Dynamics na razie nie podało jego ceny, ale plan zakłada masową sprzedaż urządzeń już na początku 2022 roku. Firma nie kryje, że zainteresowanie takimi maszynami jest ogromne, a w następnych latach będzie wciąż rosło, ponieważ w czasach pandemii kupujemy przez Internet znacznie więcej i oczekujemy szybkich dostaw.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics / Fot. Boston Dynamics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy