Disney pokazał bardzo realistycznie zachowującego się robota [FILM]

Budowa coraz bardziej zaawansowanych robotów nie jest już tylko domeną Japończyków. Od jakiegoś czasu Disney pracuje nad robotami, które w niedalekiej przyszłości będą mogły zastąpić aktorów.

Amerykańska wytwórnia filmowa zbudowała niezwykle realistycznego robota. Można nawet śmiało rzec, że jest to obecnie humanoid z najbardziej realistyczną mimiką na świecie. Jego ruchy twarzy są niemal tak wierną kopią ludzkich, że możecie poczuć się dość niekomfortowo.

Chociaż na świecie są też inne zaawansowane roboty, jak np. humanoid ATLAS od Boston Dynamics, to jednak większość z nich udoskonalana jest przede wszystkim w kwestii poruszania się, bo to najbardziej kluczowa kwestia rozwoju robotów. To nie powinno dziwić, w końcu ważniejsze jest, by robot był sprawny mobilnie, a nie pięknie wyglądał, ale stał w miejscu.

Reklama

Tymczasem inżynierowie Disney'a i naukowcy z Uniwersytetu Stanu Illinois, stawiają przede wszystkim na mimikę. Dla nich to ona jest kluczowym elementem postaci filmowych, szczególnie animowanych. Na materiale filmowym opublikowanym przez wytwórnię na swoim kanale na serwisie YouTube, możecie zobaczyć w akcji humanoida i jego rozbrajający wzrok.

Większość elementów, z jakich powstała ta maszyna zostało wyprodukowanych za pomocą drukarki 3D. Disney ujawnił, że prace nad robotem wciąż będą kontynuowane. Co ciekawe, chociaż na filmie nie widać ruchów reszty ciała humanoida, to jednak inżynierowie zapewniają, że również i one zaskakują swoim realizmem. Niebawem maszyna otrzyma sztuczną skórę, dzięki której wielu ludzi może jej już nie odróżnić od żywego człowieka.

Źródło: GeekWeek.pl/Disney / Fot. Disney

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy