Oto córka najinteligentniejszego robota humanoidalnego świata

Jimmy Fallon zaprosił do swojego programy robo-psa z MIT, najbardziej zaawansowanego robota na świecie o imieniu Sophia i jej dziecko, małą-Sophię, która również zaskakuje inteligencją.

Sophia to najbardziej rozpoznawany na świecie robot. Otrzymał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej, często uczestniczy na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz w najróżniejszych targach i programach telewizyjnych. Tym razem pojawił się u znanego amerykańskiego komika. Sophia jak zwykle zabłysła inteligencją, ale najbardziej Jimmy'ego zachwyciła jej córka, mała-Sophia.

Miniaturowa wersja Sophii potrafi poruszać głową, oczami i ustami, przy tym prowadząc ciekawą konwersację na różne tematy. Sophia niedawno powiedziała w wywiadzie dla telewizji CNN, że marzy jej się posiadanie dziecka. Jej marzenie właśnie się spełniło. Inżynierowie z Hanson Robotic zbudowali mini-robota w oparciu o doświadczenia większej maszyny.

Reklama

Sophia liczy sobie już parę wiosen, a przez ten czas technologia poszła do przodu, więc najważniejsze elementy robota zostały zaimplementowane w dużo mniejszej głowie małej-Sophii. Oprócz humanoidów, w Fallona pojawił się też jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie robo-psów. Cheetah jest efektem prac zespołu badawczego z amerykańskiego MIT.

W odróżnieniu od innych tego typu maszyn, Cheetah ma zainstalowany na swoim pokładzie tylko zestaw kamer, i to dzięki niemu może naprawdę sprawnie poruszać się w trudnym terenie. Inne roboty wykorzystują potężną technologię LiDAR, ale jak widać, roboty tego typu mogą bez problemu korzystać z orientowania się w przestrzeni tylko na podstawie zwykłych obrazów z kamer.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Jimmy Fallon / Fot. YouTube/Jimmy Fallon

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy