Roboty zastąpią fryzjerów? Ten wynalazek z MIT potrafi już rozczesywać włosy [WIDEO]

Fryzjerzy mogą jeszcze jakiś czas spać spokojnie. Roboty na razie nie planują wysłać ich na emeryturę, ale nie ustają w wysiłkach opanowania i tej trudnej sztuki. Wychodzi im to bardzo dobrze. Aż strach się bać, co będzie dalej.

Roboty zastąpią fryzjerów? Ten wynalazek z MIT potrafi już rozczesywać włosy [WIDEO]
Roboty zastąpią fryzjerów? Ten wynalazek z MIT potrafi już rozczesywać włosy [WIDEO]Geekweek - import

Kobiety docenią robota o nazwie RoboWig, który powstał właśnie na słynnym Massachusetts Institute of Technology (MIT). Urządzenie specjalizuje się w rozczesywaniu splątanych włosów. Wiele przedstawicielek płci pięknej każdego poranka traci mnóstwo czasu na wyprostowanie włosów i ich ułożenie.

Naukowcy z MIT mają na to sposób. RoboWig to tak naprawdę robotyczne ramię, które zostało wyposażone w kamery i czujniki. Jego atrybutem jest fakt, że może on posłużyć kobietom jako osobisty fryzjer, dzięki czemu nie będą one potrzebowały drugiej osoby do zajęcia się swoją fryzurą. Ramię zakończone jest szczotką z miękkim włosiem. Na filmie możecie zobaczyć, jak usługa oferowana przez robota wygląda w praktyce.

Robot szczotkuje włosy i jednocześnie bezustannie śledzi ich ułożenie oraz siłę nacisku samej szczotki. W ten sposób nie dojdzie do sytuacji, gdy czynność zakończy się wyrwaniem głosów lub ich trwałym zniszczeniem. Mało tego, robot potrafi wyczuć, że osoba może czuć dyskomfort. Wówczas robot dostosuje zakres pracy do konkretnej osoby i warunków.

Dotychczas testy odbywały się na manekinach z perukami, ale niebawem pojawią się ludzkie ochotniczki. Naukowcy chcą zebrać cenne dane na temat bólu jaki towarzyszyć może rozczesywaniu włosów. Idea jest taka, że robot ma realizować tę czynność w jak najbardziej to możliwe bardzo delikatny, ale zarazem efektywny sposób. RoboWig będzie dedykowany osobom z ograniczoną mobilnością, a nawet może niebawem zagościć w psich lub kocich salonach fryzjerskich.

Źródło: GeekWeek.pl/MIT / Fot. MIT

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas