Roboty zatroszczą się o Wasze mieszania. Zobaczcie, jak pięknie sprzątają

Przyszłością naszego świata są roboty. Chociaż najszybciej znajdują one zastosowanie w fabrykach, to jednak niedługo każdy z nas będzie miał swojego prywatnego w domu.

Firma Preferred Networks zaprezentowała domowego robota zaprojektowanego i zbudowanego przez inżynierów z Toyoty i Hitachi. Ich zadaniem jest zadbanie o czystość i porządek w naszych domach. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, że robot radzi sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Na początek, podobnie jak inteligentne odkurzacze, robot mapuje całe nasze mieszkanie, aby zorientować się w jego przestrzeni, a następnie identyfikuje poszczególne przedmioty. Nauka idzie mu bardzo szybko. Gdy już je skataloguje, przystępuje do pracy.

Reklama

Robo-gosposia potrafi odłożyć na półkę rzuconą na podłogę książkę, podlać kwiatki, odkurzyć całe mieszanie, umieścić brudną odzież w pralce lub koszu na pranie, a nawet zebrać i odłożyć na swoje miejsce tak małe przedmioty jak klocki LEGO.

Z robotem można porozumiewać się głosowo. Potrafi on nie tylko powiedzieć nam gdzie znajduje się poszukiwana przez nas rzecz lub wskazać ją, ale również przynieść i włożyć bezpośrednio do naszych dłoni. Przedstawiciele firmy Preferred Networks zapowiedzieli, że robot niebawem trafi do sprzedaży.

Maszyna została również wyposażona w system monitorowania mieszkania z pomocą kamer i wzywania pomocy. Inżynierowie widzą zastosowanie dla swojego inteligentnego robota w pomocy rodzicom przy małych dzieciach i osobom starszym, którym z trudem wychodzi wykonywanie najprostszych domowych czynności.

Źródło: GeekWeek.pl/Preferred Networks / Fot. Preferred Networks

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy