Spot zwolniony ze służby. „Szkoda kasy na roboty, lepiej przeznaczyć na biednych”

Robo-pies od Boston Dynamics pożegnał się z pracą w służbach mundurowych. Władze nowojorskiej policji uważają to za błąd, ale innego zdania są przedstawiciele społeczności o niskich dochodach.

Spot od kilku miesięcy służył na ulicach Nowego Jorku. Policjanci wykorzystywali go do niebezpiecznych akcji związanych z grupami przestępczyni. Służby ogólnie chwaliły sobie pracę z robo-psem. Jedynym ograniczeniem były jego akumulatory, które pozwalają na zaledwie 1,5-godzinną pracę.

Niestety, od samego początku Spot był na cenzurowanym Alexandry Ocasio-Cortez, populistycznej członkini Izby Reprezentantów i ruchu BLM. Stwierdziła ona w swoich wpisach na Twitterze, że kontrakt NYPD z firmą Boston Dynamics, opiewający na blisko 100 tysięcy dolarów, mógł być lepiej zagospodarowany.

Reklama

Ocasio-Cortez uznała robota za rasistowskiego, a jego działania skierowane przeciwko kolorowym społecznościom. Według niej, pieniądze powinny trafić „do kolorowych społeczności o niskich dochodach i niedofinansowanych szkół”, a nie być marnowane na roboty, które nie mają żadnej praktycznej wartości. Tymczasem przedstawiciele policji, w odpowiedzi Cortez stwierdzili, że dzięki takim maszynom, Nowy Jork od wielu dekad staje się bezpieczniejszym miastem.

Wszelkiej maści roboty pomagają bowiem wykrywać i neutralizować bomby. Można je wysłać na zwiad w niebezpieczne miejsca, dzięki czemu policjanci mogą lepiej zorientować się w sytuacji i skutecznej przeprowadzić akcje. Nawet nie trzeba wspominać, że ich praca uratowała nie jedno życie, zarówno po stronie funkcjonariuszów prawa, jak i przestępców.

Entuzjaści postępu technologicznego uważają, że Spot przegrał z polityką i nowymi socjalistycznymi ruchami, które zalewają m.in. Stany Zjednoczone. Ich przedstawiciele oderwani są od rzeczywistości. Tak naprawdę większy pożytek dla wszystkich społeczności będzie z takich maszyn (i postępu technologicznego jaki ze sobą niosą), za pomocą których można zapewnić bezpieczeństwo tysiącom mieszkańców, niż bez rezultatów wspierać biedne rodziny, które od zarania dziejów były biedne, są i będą, ponieważ taka jest ich natura. Pieniądze tutaj nic nie zmienią.

Źródło: GeekWeek.pl/NYPD/The Verge / Fot. NyPost

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy