Reklama

Na ból głowy zalecamy... orgazm!

Z badań wynika, że dobry seks jest najlepszym lekarstwem na ból wszelkiego rodzaju. Zdziwiony? Chyba nie...

Wiemy już, że seks przedłuża życie i sprawia, że ludzie częściej go uprawiający, mają większe poczucie szczęścia. Naukowcy wskazują na kolejne dobroczynne jego działanie. Jak się okazuje, seks jest bardzo dobrym środkiem przeciwbólowym. Co więcej, w niektórych przypadkach działa zdecydowanie lepiej i nie ma po nim niepożądanych skutków, takich, na jakie narażeni jesteśmy stosując leki przeciwbólowe.

Orgazm na ból głowy

"Naukowcy odkryli, że seks działa jak tabletka panadolu, niweluje ból dzięki działaniu endorfiny, hormonu szczęścia, który uwalnia się do mózgu tak szybko jak tylko podejmujesz seksualną aktywność" - informuje "Dziennik". "Dodatkowo, rośnie w mózgu poziom oksytocyny, która zresztą jest też odpowiedzialna za przyjemność związaną z orgazmem. Oksytocyna ma lecznicze działanie nie tylko jeśli chodzi o ból głowy, pomaga także na wszelakie skurcze i zdrętwienia, więc nawet jeśli masz zakwasy po porannym joggingu" - dodaje gazeta.

Reklama

Orgazm zamiast siłowni

Jeśli nie lubisz biegać kilka razy w tygodniu na siłownię, a chcesz utrzymać dobrą formę, regularnie uprawiaj seks. Jak donosi "Dziennik" - każde pół godziny spędzone na igraszkach w łóżku to 150 utraconych kalorii. A czy może być coś przyjemniejszego od seksu? Na pewno nie podnoszenie ciężarów! "Testosteron, który wydziela się podczas stosunku seksualnego podnosi libido, wzmacnia kości, buduje mięśnie, a także utrzymuje twoje serce w dobrej kondycji" - przekonuje gazeta.

Orgazm na zdrowie

Innymi korzyściami wynikającymi z regularnego seksu są: szybsza regeneracja ciała i oczyszczanie organizmu z toksyn. "Podobno posiadanie minimum 2 orgazmów w tygodniu, może znacznie wydłużyć twoje życie. " DHEA, hormon wytwarzany przez nadnercza, mózg i skórę, uaktywnia się w momencie współżycia i poprawia twój system immunologiczny, naprawia tkanki, oczyszcza skórę a nawet działa jako antydepresant - tłumaczy dziennik.

No cóż panowie, teraz partnerka wam się nie wykpi najstarszą wymówką świata... A ból głowy minie po... seksie, a nie po etopirynie!

MT

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziennik | ból głowy | seks | orgazm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy