Alcatel OneTouch Hero 2+ nie trafi do sprzedaży

Podczas tegorocznej konferencji Mobile World Congress, która w lutym gościła w Barcelonie, mogliśmy oglądać wiele znakomitych urządzeń. Jednym z ciekawszych był phablet Alcatel OneTouch Hero 2+ wyposażony w system Cyanogen OS. Urządzenie nie trafi jednak do sprzedaży.

Z krótkiego oświadczenia firm Alcatel OneTouch oraz Cyanogen dowiadujemy się, że premiera  nie doszła do skutku ze względu na wsparcie dla Androida 5.1, które z różnych przyczyn nie może być realizowane. Dwie firmy nie kończą jednak współpracy i planują wydanie kolejnego urządzenia działającego pod kontrolą systemu Cyanogen OS.

Prawdopodobnie winnym całego zamieszania jest producent układu SoC - firma MediaTek. Tajwańczycy nie słyną z nadmiernie częstych uaktualnień źródeł jądra systemu, niezbędnych do poprawnego dostosowania kodu do nowych wydań Androida. Cyanogen OS oparty jest o społecznościowy CyanogenMod, więc dostęp do źródeł jest filarem tego oprogramowania.

Reklama

Alcatel OneTouch Hero 2+ posiadał SoC MediaTek MT6592, 2 GB pamięci RAM, aparat o matrycy 13 megapikseli oraz duży, sześciocalowy ekran o rozdzielczości Full HD. Z pewnością poinformujemy o nowych urządzeniach duetu Alcatel OneTouch - Cyanogen OS.

Tomasz Kondrat

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy