Amazon szykuje smartfona z nietypowym ekranem 3D?

Pierwsze przecieki na temat smartfona Amazonu z ekranem 3D pojawiły się w maju. Wtedy wydawało się, że telefon będzie wykorzystywał dobrze znaną technologię z modeli LG Swift 3D czy HTC Evo 3D. Ostatnie przecieki sugerują jednak, że trójwymiarowość będzie się opierać na bardziej niekonwencjonalnym rozwiązaniu.

Informacje na temat tajemniczego smartfona o kodowej nazwie Smith opublikował TechCrunch. Wynika z nich, że słuchawka zostanie wyposażona w cztery kamerki ulokowane na jej przednim panelu (po jednej na każdy róg), których zadaniem będzie śledzenie wzroku i głowy użytkownika. Wszystko po to, by zgodnie z perspektywą obracać i przesuwać wyświetlane na ekranie elementy interfejsu, dzięki czemu będzie można obejrzeć ikony z każdej strony. Zapewni to efekt głębi i trójwymiarowości.

Pomysł ten zdaje się równie intrygujący, co absurdalny. Co więcej, tego typu wodotryski w ogóle nie pasują do Amazonu. Jest to firma, która w Stanach Zjednoczonych radzi sobie całkiem nieźle na rynku tabletów głównie dzięki temu, że sprzedaje je niemal po kosztach produkcji, a zarabia na dystrybucji cyfrowych treści. Naturalną koleją rzeczy powinno być zatem wprowadzenie na rynek smartfona opartego na tym samym modelu sprzedaży.

Nawet przy założeniu, że koncern boi się olbrzymiej konkurencji na smartfonowym rynku i ma zamiar wyróżnić się jakimś absolutnie szalonym i niespotykanym dotąd rozwiązaniem, to trójwymiarowy interfejs w przypadku tej konkretnej firmy zdaje się pomysłem kompletnie nietrafionym. Efekt zapewne robiłby wrażenie dopiero na żywo, tymczasem produkty Amazonu dostępne są głównie w sklepie internetowym, więc większość klientów nie mogłaby przyjrzeć się im bliżej przed zakupem.

Na więcej informacji będzie trzeba poczekać do końca roku, bo właśnie wtedy - według plotek - urządzenie ma ujrzeć światło dzienne.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Reklama
Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Amazon | Smartfon | Kindle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy