Dostępność modelu HTC One będzie mocno ograniczona?

HTC One to najnowszy smartfon i nadzieja firmy na wyjście z kryzysu. Telefon co prawda cieszy się sporym zainteresowaniem, ale nie wiadomo, czy koncernowi uda się nadążyć z jego produkcją i zaspokoić popyt.

Jakiś czas temu tajwańska firma brokerska KGI Securities szacowała, że firma HTC w pierwszej połowie 2013 roku dostarczy do dostawców 15 mln egzemplarzy modelu One. Dwa dni temu szacunki te zostały zredukowane do 10,5 mln sztuk, czyli o niemal 30 proc. Co  jest powodem tak nagłej zmiany?

HTC zdecydował się na wyposażenie modelu One w 4-megapikselowy aparat wsparty technologią UltraPixel oraz optyczną stabilizacją obrazu. Teraz mówi się, że dostawcy nie nadążają z produkcją tych modułów, więc w efekcie Tajwańczycy nie będą w stanie wyprodukować swoich smartfonów wystarczająco dużo, by zaspokoić potrzeby rynku.

Reklama

Dla firmy HTC jest to poważny problem. One to bardzo udany telefon, ale czy na tyle, by klienci byli skłonni czekać na niego tygodniami, zamiast zdecydować się na dostępne od razu propozycje Samsunga, Sony, LG i innych producentów?

Przypomina to sytuację sprzed lat, kiedy to fabryki Samsunga nie nadążały z dostarczaniem ekranów typu AMOLED potrzebnych do wyprodukowania modeli HTC Desire. Firma ostatecznie zdecydowała się na rezygnację z tych paneli i na pokładzie większości smartfonów znalazły się wyświetlacze LCD. Nie zdziwię się, jeśli podobnie będzie w tym przypadku i HTC One na niektórych rynkach dostępny będzie z innym modułem aparatu.

Dalsze losy urządzenia powinniśmy poznać już niedługo, ponieważ w przyszłym tygodniu trafi ono brytyjskie półki sklepowe.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC One | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy