Fairphone 4 - najbardziej fair smartfon jest już w sprzedaży

Przewidywania się potwierdziły i nowy Fairphone trafił do sprzedaży jeszcze we wrześniu. Smartfon jest wyjątkowy ze względu na swoją modułową budowę, która zapewni łatwość naprawy urządzenia. Czy przyciągnie tym klientów?

Nowoczesne smartfony są hermetycznie zabudowane, przez co niemal z każdą usterką trzeba iść do serwisu. Te z kolei liczą sobie niemało za naprawę. FairPhone w tym przypadku jest naprawdę uczciwy względem swoich klientów. Jako urządzenie modułowe, bardzo łatwo jest je rozebrać i wymienić uszkodzoną część. Jeśli zepsuje Ci się gniazdo ładowania lub aparat, to po prostu kupujesz odpowiedni moduł i możesz go samodzielnie wymienić w swoim domu, przy użyciu najprostszych narzędzi.

Po tym jak smartfon holenderskiego producenta otrzymał certyfikat Wi-Fi Alliance, było wiadomo, że na premierę nie trzeba będzie długo czekać. Spekulacje się potwierdziły i nowy Fairphone ujrzał światło dzienne jeszcze we wrześniu. Dokładnie tak, jak Fairphone 3 Plus rok temu i Fairphone 3 dwa lata wcześniej.

Reklama

Wyświetlacz Fairphone’a 4 ma rozmiar 6,3 cala i wspiera rozdzielczość FullHD+. W środku znajduje się bateria o pojemności 3905 mAh, którą naładujemy z maksymalną mocą 22 W. Urządzenie jest zasilane procesorem Qualcomm Snapdragon 750G z obsługą sieci 5G. Z tyłu znajdują się dwa aparaty 48 MP. Jeden z nich jest obiektywem szerokokątnym. Na ekranie znajdzie się małe wycięcie w postaci notcha na kamerę do selfie o rozdzielczości 25 MP.

Producent chce być w pełni uczciwy względem konsumentów. Dlatego też oprócz modułowej budowy zapewni urządzeniu jak najdłuższe wsparcie. Już teraz jest pewne, że Fairphone 4 będzie mógł zostać zaktualizowany do Androida 13. Producent będzie starał się przedłużyć wsparcie systemu do jeszcze dwóch kolejnych wersji oprogramowania. Zabezpieczenia będą aktualizowane do 2024 roku, a w planach jest wydłużenie tego okresu o dodatkowe 3 lata. Holenderskie przedsiębiorstwo daje pięcioletnią gwarancję na swoje urządzenie, jednak nie obejmie ona akumulatora.

Pomimo specyfikacji ze średniej półki, Fairphone 4 nie jest tanim telefonem. Smartfon jest sprzedawany w dwóch konfiguracjach pamięciowych. Urządzenie można kupić za 579 euro w wersji 6 GB/128 GB lub 649 euro za 8 GB/256 GB.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FairPhone 4 | smartfonn | urządzenia mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama