Galaxy S5 z Tizenem i 64-bitowy Galaxy Mega?

Samsung ostatnio wręcz zasypuje nas kolejnymi nowościami. Szybko to się nie skończy, gdyż już pojawiają się informacje o następnych urządzeniach Koreańczyków.

"Tydzień bez nowego Galaxy jest tygodniem straconym" - tak pewnie myślą Koreańczycy z Samsunga, gdyż ostatnio co chwilę prezentują jakieś nowości. Dość dodać, że tylko w ostatnich dniach zapowiedzieli aż cztery budżetowe smartfony i zaprezentowali oczekiwanego od dawna Galaxy S5 mini. Teraz w sieci pojawiają się doniesienia o kolejnych nowościach. 

Pierwszą z nich ma być Samsung Galaxy Mega 2, który znane będzie pod kodową nazwą SM-G7508. Wzmianki o nim pojawiły się w bazie programu GFXBench i sugerują, że może być on oparty na 64-bitowym układzie Snapdragon 410. Testowy egzemplarz obsługuje 32-bitowe instrukcje (ARMv7), ale grafika Adreno 306 pojawiała się tylko w kontekście serii 410. Może okazać się więc, że Samsung wprowadzi najpierw urządzenie na rynek z 32-bitowym Androidem 4.4.3 KitKat i dopiero po aktualizacji do Androida L odblokuje obsługę 64 bitów. Od strony technicznej nic nie powinno stać na przeszkodzie (podobnie zresztą może być w przypadku nowego Galaxy Note'a z Exynosem 5433).
 
Mimo zapowiadanej obsługi 64-bitów, nowy Galaxy Mega nie będzie raczej zachwycał specyfikacją. Phablet ma być wyposażony w 5,9-calowy ekran HD (1280 x 720 pikseli), 2 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej (5,1 GB dostępne dla użytkownika), aparat 12 Mpix oraz przednią kamerkę o matrycy 4,7 Mpix. Nie wiadomo jeszcze kiedy urządzenie może zostać zaprezentowane, ale najprawdopodobniej jego premiera odbędzie się jeszcze w wakacje. Galaxy Mega 2 z pewnością będzie kierowany głównie z myślą o rynkach azjatyckich (m.in. Rosja i Chiny).
 
Na stronie Zauba, która zajmuje się monitorowanie eksportu i importu na terenie Indii, pojawiły się dane o innym, ciekawym urządzeniu. Jest nim wersja Galaxy S5 oparta na systemie Tizen, która miała niedawno trafić do tamtejszego działu R&D firmy. W tym wypadku nie ma co jednak spodziewać się rychłej premiery.
 
Samsung dopiero niedawno zaprezentował model Z, który nie trafił jeszcze nawet do sprzedaży. Można więc wykluczyć, że firma nagle zmieniła zdanie i ma zamiar od razu wprowadzić kilka tizenowych smartfonów. Najbardziej prawdopodobną opcją są testy nowych podzespołów pod kątem Tizena 3.0. Wersja ta ma zostać zaprezentowana jesienią, a pierwsze oparte na niej urządzenia mogą pojawić się na początku 2015 roku (zależy to jeszcze od przyjęcia Samsunga Z).
 
Dopiero wtedy można spodziewać się odpowiednika Galaxy S5 z alternatywnym systemem. Przynajmniej jeżeli idzie o zastosowane podzespoły - nie ma co liczyć, że w najbliższej przyszłości w ramach serii Galaxy będą wprowadzane inne urządzenia niż androidy. Widać jednak wyraźnie, że Samsung na poważnie zabrał się za Tizena, który ma być kluczem do zbudowania mocnego ekosystemu Samsunga. 

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama