Gra na dwie karty

Telefony komórkowe wykorzystujące dwie karty SIM przeżywają odrodzenie. Dotychczas typowo azjatycki wynalazek może zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z telefonów.

Obecnie na rynku polskim liczba kart SIM przekracza liczbę obywateli. Nie oznacza to bynajmniej, że wszystkie karty są używane. Częściowo jest to nie możliwe z prozaicznego powodu - mało komu chce się zmieniać kartę SIM w telefonie kilka razy na dzień. W tym miejscu na ratunek przyszła firma Samsung, wprowadzając na polski rynek telefon D880 DUOZ. Tajwański Acer nie pozostaje jednak w tyle.

Na targach komputerowych Computex 2008 na Tajwanie firma E-Ten, która od niedawna jest własnością Acera, zaprezentuje smartfona DX900 działającego na bazie Windows Mobile. Jednak najważniejszym rozwiązaniem w DX900 ma być obsługa dwóch kart SIM. Opisywany smartfon będzie miał procesor 533 MHz, wyświetlacz 2,8-cali, 3-megapikselowy aparat, a także będzie mógł pochwalić się obsługą takich technologii jak 3,5G, Wi-Fi oraz Bluetooth. Nie zabraknie także modułu GPS.

Reklama

Czy DX900 trafi do Europy, a co dopiero do Polski? Premiera D880 DUOZ na naszym rodzimym rynku wywołała więcej niż pozytywne reakcje. Z pewnością możemy liczyć na kolejne tego typu aparaty. Nie jest zatem wykluczone, że do naszego kraju trafią urządzenia takie jak DX900. Dotychczas osoby chcące korzystać z dwóch kart SIM w jednym telefonie musiały stosować rozwiązania takie jak adapter Dual SIM. Jednak to niewygodne, montowane w komórce urządzenie nie tylko sprawiało problemy przy instalacji, ale i uniemożliwiało korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie (obie karty pozostają aktywne). D880 DUOZ i DX900 nie mają z tym problemów.

ŁK

Ciekawe programy na Twój telefon - sprawdź!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: karty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy