HTC One S w różnych krajach z innymi procesorami

W zależności od rejonu świata, w smartfonach HTC One S znajdziemy różne procesory. Popularny producent telefonów komórkowych ma nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na wrażenia użytkowe konsumentów.

HTC One S miał być "pięknym i mądrym smartfonem w niezwykle eleganckiej, najsmuklejszej jak dotąd obudowie. Piękny zarówno z zewnątrz jak i od środka, wyposażony w 4,3-calowy ekran z obrazem o niespotykanej dotychczas jakości." Użytkownik miał być zauroczony. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Okazuje się, że w niektórych rejonach telefon sprzedawany jest z innym procesorem.

W specyfikacji technicznej One S brak stwierdzenia, że wyposażono go w Snapdragona S4. Co zresztą jest zgodne z prawdą, ponieważ w ten procesor zaopatrzono tylko modele przeznaczone na rynek amerykański, japoński, południowokoreański i niektóre europejskie. Wersja wyposażona w Snapdragona S3 powędrowała na Tajwan, w rejon Azji i Pacyfiku oraz do niektórych krajów Europy.

Zła wiadomość jest taka, że nie wiadomo czy Polska znajduje się w tej lepszej, czy gorszej części Starego Kontynentu. Dobra wiadomość jest taka, że można w dość prosty sposób stwierdzić z jaki modelem mamy do czynienia - prawdopodobnie modele taktowane 1,7 GHz, zamiast 1,5 GHz są właśnie wyposażone w Snapdragona S3.

Reklama

Skąd takie zamieszanie? Nie jest tajemnicą, że Qualcomm ma problemy z zapewnieniem wystarczającej ilości chipów Snapdragon S4 a HTC ma nadzieję, że do czasu aż nie zostanie zaspokojone zapotrzebowanie na nowsze chipy, zamiana nie wpłynie na wrażenia użytkowników:

"Tak jak w przypadku wielu urządzeń HTC, na które jest duże zapotrzebowanie, pracujemy zawsze z naszymi dostawcami by jak najszybciej spełnić wymagania konsumentów. W przypadkach gdy w jednym miejscu wykorzystywane jest kilka modeli jednej części, stawiamy taką samą poprzeczkę jakościową, by zapewnić takie same doświadczenia wszystkim użytkownikom", czytamy w oficjalnym komunikacie HTC.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC | HTC One | Smartfon | Android | Qualcomm Snapdragon | Qualcomm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy