HTC One X ma problem z Wi-Fi

HTC One X jest jednym z najlepszych smartfonów opartych na Androidzie, ale to nie oznacza, że nie jest pozbawiony jakichkolwiek wad. Po problemach z baterią i przegrzewającą się obudową supersmartfona zaczęły nękać nowe bolączki. Tym razem związane ze zintegrowanym modułem Wi-Fi. Co na to producent?

Od czasu premiery niektórzy jego użytkownicy zaczęli skarżyć się na jakość połączenia Wi-Fi. Mimo wydania przez producenta odpowiedniej aktualizacji oprogramowania, mającej poprawić działanie wbudowanego modułu sieci bezprzewodowej, problem nadal pozostał aktualny.

Jak się okazało, błąd ten nie dotyczy oprogramowania, lecz warstwy sprzętowej. Aby polepszyć działanie wbudowanego modułu WiFi, należy delikatnie docisnąć swój telefon między przyciskiem regulacji głośności a obiektywem aparatu cyfrowego. Jeśli zasięg po wykonaniu tej operacji wzrośnie, oznaczać to będzie wadliwość danego urządzenia.

Tajwański producent przyznał, że winnym całej tej sytuacji jest źle podłączona antena WiFi. Podjął już odpowiednie kroki związane z procesem produkcyjnym, dzięki czemu problem nie powinien nękać nowych użytkowników HTC One X w przyszłości.

Reklama

Co ciekawe, niedoskonałość modułu łączności bezprzewodowej dotyczy jedynie wariantu urządzenia wyposażonego w czterordzeniowy procesor Tegra 3 Nvidii, który oferowany jest na rynku europejskim (w tym w Polsce). Wi-Fi w modelach z dwurdzeniowym procesorem Snapdragon S4 z LTE działa bez zarzutu.

Jeśli wasz model okaże się być wadliwy, powinniście skontaktować się z działem wsparcia technicznego HTC, a następnie wysłać swojego smartfona do serwisu, gdzie zostanie on bezpłatnie naprawiony lub wymieniony na nowy.

Damian Krysa

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | Android Ice Cream Sandwich | WiFi | HTC One X | HTC One X+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy