Huawei coraz bliżej porzucenia Androida na rzecz własnego systemu

Huawei w ostatnim czasie boryka się z kilkoma problemami: jednym z nich jest chociażby problem ze sprzedażą urządzeń chińskiego producenta na terenie USA. Od dłuższego czasu pojawiają się przecieki na temat tego, iż Huawei może definitywnie porzucić Androida oraz stworzyć swój własny, autorski system operacyjny przeznaczony dla smartfonów.

W najbliższych dniach Chińczycy mają zaprezentować smartfona Honor Play i jeśli przecieki się potwierdzą, to sam sprzęt będzie działał w oparciu o system operacyjny Kirin OS. Całość ma zostać oparta na bazie Linuksa i będzie zoptymalizowana w taki sposób, aby działać jak najlepiej z procesorami mobilnymi HiSilicon Kirin. Nie wiadomo jednak do końca czy Huawei zdecyduje się na stworzenie systemu od podstaw czy też oprze się na którejś z popularnych modyfikacji Androida - takiej, jak chociażby Lineage OS. Te dane dalej pozostają niewiadomą.

Reklama

Honor Play ma oficjalnie zadebiutować już 6 czerwca tego roku. Nie pozostało więc wiele czasu, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę przygotował chiński producent.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama