Huawei - niezagrożona trzecia siła na rynku smartfonów

Firma Huawei upubliczniła wyniki finansowe za 2015 rok. Wydaje się, że szumne zapowiedzi o objęciu pozycji lidera światowego rynku smartfonów nie były jedynie pustymi słowami.

W 2015 roku segment Consumer (CBG) wypracował ponad 129,1 mld CNY (19,9 mld USD) przychodu, to wzrost o prawie 73 proc. w stosunku do roku 2014. W tym samym okresie Huawei dostarczył na globalny rynek 173 milionów urządzeń, o 25 proc. więcej niż w zeszłym roku. Po Apple i Samsungu to "trzecia siła" na rynku.

Huawei jest też pierwszym chińskim producentem, który dostarczył na globalny rynek aż 108 milionów smartfonów. Ponad milion sztuk Mate 8 zostało sprzedanych w okresie pierwszego miesiąca od jego premiery. Mate S i Nexus 6P były najlepiej sprzedającymi się smartfonami w ponad 60 krajach. Firma dostarczyła na rynek ponad 5 milionów smartfonów Huawei P8 i ponad 7 milionów smartfonów Mate 7.

Reklama


Huawei nabrał rozpędu i jeśli niczego nie zepsuje, to trudno będzie go zatrzymać. Warto dodać, że już 6 kwietnia firma zaprezentuje nowe smartfony serii P9.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy