iPhone 5S w kilku rozmiarach i wersjach kolorystycznych?

Według nieoficjalnych informacji najnowszy produkt Apple może się pojawić w kilku wariantach – zarówno kolorystycznych, jak i gabarytowych.

Tezę taką wysnuł analityk Brian White z Topeka Capital Markets po przeanalizowaniu łańcucha dostaw podzespołów firmy Apple. Jest on przekonany, że już wkrótce ujrzymy nowe smartfony z ekranami o przynajmniej dwóch różnych przekątnych, jednak nie wyklucza, że pojawi się także trzeci wariant. Jego zdaniem Apple zdało sobie sprawę, że podejście “jeden rozmiar jest idealny dla wszystkich" - przestało działać.

Niewiadomą wciąż pozostaje to, w jakich rozmiarach iPhone 5S miałby być dostępny. Najbardziej logiczne wydają się opcje 3,5 oraz 4 cale, jednak ta pierwsza wydaje się mało prawdopodobna. Rozdzielczość obsługiwana przez system iOS jest dość problematyczna. Po wydłużeniu ekranu w iPhonie 5 telefon nie radzi sobie z dopasowaniem starszych wersji aplikacji do nowych proporcji, dlatego deweloperzy muszą dostosowywać swoje produkcje do nowej rozdzielczości. Powrót do starych proporcji mógłby wywołać małą fragmentację. Ta oczywiście już ma miejsce, bo starsze wersje iPhone’a wciąż cieszą się olbrzymią popularnością, ale z czasem zaczną one znikać z rynku i nie ma powodu, dla którego koncern miałby to komplikować.

Reklama

Najbardziej sensowne byłoby zachowanie proporcji wyświetlacza iPhone’a 5 i “rozciągnięcie" ich na kilka wariacji. Takie rozwiązanie firma Apple zastosowała już w przypadku iPada mini, który ma tę samą rozdzielczość starszych wersji dużego iPada. W ten sposób dano klientom wybór, a jednocześnie uniknięto problemów z kompatybilnością aplikacji.

Warto tutaj przypomnieć plotki sprzed wielu tygodni, według których Apple zamierza wprowadzić na rynek urządzenie z ekranem o przekątnej 4,8 cala. Wtedy takie rewelacje wydawały się nieprawdopodobne i większość osób podchodziła do nich z dystansem, ale może być to tylko jedna z kilku wariacji iPhone’a.

Mówi się także, że smartfon firmy Apple zadebiutuje na rynku nie tylko w kilku rozmiarach, ale i kolorach. Niestety na razie nie wiadomo o jakie barwy chodzi.

Data premiery nowych iPhone’ów nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że światło dzienne ujrzą już w lipcu.

Miron Nurski

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | Apple | iOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy