Kto kupi BlackBerry? Chętnych nie brakuje

​Pod koniec września wyszło na jaw, że konsorcjum, na czele którego stoi fundusz inwestycyjny Fairfax Financial zainteresowane jest przejęciem firmy BlackBerry. Jeśli transakcja zostanie zrealizowana, będzie opiewała na kwotę 4,7 mld dol. Na razie jednak podpisano w tej sprawie wyłącznie list intencyjny, więc Kanadyjczycy wciąż mogą się rozglądać za bardziej korzystnymi ofertami. Chętnych - jak się okazuje - nie brakuje.

Agencja Reuters donosi, że lista potencjalnych nabywców Jeżynki jest dość imponująca i obejmuje takie firmy jak SAP, Cisco, Intel, Google, LG oraz Samsung.

Nietrudno zauważyć, że są to koncerny stricte technologiczne, więc najpewniej główne obiekty ich zainteresowań to portfolio patentowe kanadyjskiego producenta, działalność związana z rentownym BlackBerry Enterprise Service oraz nowa linia produktów z platformą BlackBerry 10.

SAP, Cisco, Intel i Google z pewnością najbardziej zainteresowane są serwerowymi rozwiązaniami wchodzącymi w skład BlackBerry Enterprise Service. Zdaje się jednak, że najwięcej na przejęciu skorzystać mógłby... Samsung.

Na początku roku południowokoreański gigant zaprezentował usługę KNOX, czyli kompleksowy system zabezpieczeń dla przedsiębiorstw i - od niedawna - klientów indywidualnych. Nie jest tajemnicą, że największym konkurentem Samsunga na tym polu jest właśnie BlackBerry, które nie tylko wciąż radzi sobie całkiem nieźle, ale i zamierza wycofać się z rynku konsumenckiego, by jeszcze bardziej skupić się na klientach biznesowych. Przejęcie konkurenta mogłoby być zatem najszybszym i - na dłuższą metę - najtańszym sposobem na wygranie tej bitwy.

Przy tym wszystkim warto jednak dodać, że informacje opublikowane przez agencję Reuters - choć wiarygodne - nie zostały jeszcze przez nikogo oficjalnie potwierdzone, gdyż przedstawiciele większości wspomnianych firm odmówili udzielenia komentarza w tej sprawie (wyjątkiem jest Samsung, który nie zdążył jeszcze odpowiedzieć). Będziemy musieli zatem poczekać na rozwój wydarzeń.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Reklama
Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: BlackBerry | Smartfon | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy